Litvínov prolomil sérii s Třincem a díky výhře 5:2 se odrazil ode dna extraligové tabulky

Hokejisté Litvínova porazili v dohrávaném utkání 30. kola extraligy Třinec 5:2 a ukončili sérii třinácti nezdarů s Oceláři. Verva díky zisku tří bodů opustila poslední místo tabulky a je dvanáctá. Před Kladno i Pardubice se Litvínov dostal zásluhou lepšího skóre. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře podílel obránce Patrick Kudla.

Litvínov Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Litvínova se radují z vítězného utkání, vpředu zleva Michal Trávníček, Viktor Hübl a Peter Jánský | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Domácí se museli v důležitém zápase v boji o udržení obejít bez zkušených útočníků Lukeše a Petružálka. V třinecké sestavě opět chyběl Wolski.

Plekanec vystřelil Kometě výhru 2:1 nad Hradcem, Sparta přejela Mladou Boleslav 6:2

Nebezpečnější byli v úvodu hosté, jako první se ale prosadili Severočeši. Kudlovu střelu v 15. minutě tečoval Pospíšil. K druhé brance domácím pomohla zkrácená přesilová hra, Marcinkův faul potrestal přesně zakončující Mahbod.

Když poté na začátku druhé třetiny našel Kudla přesně Baránka, který přidal třetí gól, skončilo utkání pro Kváču, jehož mezi tyčemi nahradil Štěpánek. Připravenost druhého třineckého brankáře brzy prověřil Mahbod, trestné střílení však zakončil nepřesným pokusem.

Třetí inkasovaný gól Oceláře probudil. Výrazně v ofenzivě přidali a podařilo se jim zápas zdramatizovat. Nejprve se přesně pod horní tyč trefil Dravecký a poté snížil na 2:3 pohotově dorážející Hrňa.

Jistota domácích byla rázem pryč. V 37. minutě je ale uklidnil po Pospíšilově úspěšném forčekinku Hübl, který zajistil Vervě dvoubrankové vedení.

Domácím navíc viditelně prospěla i následná přestávka. Ve třetí třetině mohli při Draveckého trestu přidat čtvrtý gól Hübl nebo Hanzl, do slibné šance se dostal i Helt. V 51. minutě poté Jarůšek trefil tyč. Páté branky se ale Litvínov nakonec přece dočkal, Štěpánka překonal aktivně hrající Kudla.