SESTŘIH: Slavia – Sparta 0:0. Mistr ukončil sezonu bezbrankovým derby

Autor: iSport.cz
54
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slavie remizovali v závěrečném pátém kole nadstavbové části první ligy v pražské derby se Spartou bez branek. Nejblíže ke gólu byl domácí Stanislav Tecl, jenž v 65. minutě trefil hlavičkou břevno. Červenobílí mají už tři kola jistotu obhajoby titulu a po derby převzali mistrovský pohár.

Domácí: O. Kolář – Coufal, Frydrych, Zima, Bořil (C) – Masopust (87. Hellebrand), Holeš (62. Traoré), Ševčík (90+1. Olayinka), Stanciu (87. Oscar), Provod – Tecl (87. Júsuf Hilál).

Hosté: Heča – Sáček, Štetina, Hancko, Matěj Hanousek – Moberg Karlsson (70. M. Frýdek), Kanga, L. Krejčí (90+5. Costa), Dočkal (C) (90. Vindheim), Hložek – Tetteh (46. Kozák).

4700 diváků

Slávisté neprohráli se Spartou už 11 soutěžních utkání po sobě a udrželi domácí neporazitelnost v ligové sezoně. Sparta obsadila v tabulce třetí místo. Letenský útočník Libor Kozák další gól ke 14 brankám v tomto ročníku nejvyšší soutěže nepřidal a podělil se o vítězství mezi kanonýry se slávistou Petarem Musou, který kvůli trestu za karty nemohl nastoupit.

Sparta v úvodu držela míč, ale jako první zahrozili domácí. Masopustovu střelu zblokoval Hancko a ve 14. minutě trefil Coufal břevno. Ránu bývalého sparťana Stanciua vyrazil Heča a hostující brankář se zaskvěl i proti Holešově hlavičce.

V druhé části první půle se začala dostávat do šancí i Sparta, která promarnila hned několik přečíslení. V 31. minutě Tetteh v úniku tří na jednoho zvolil střelu a trefil obránce Frydrycha. Poté domácí brankář Kolář vytáhl Hanouskovu ránu a následně Tetteh v další přečíslení vypálil mimo. V úniku pak neuspěl ani hostující Karlsson.

SESTŘIH: Slavia - Sparta 0:0. Dvakrát břevno domácích, Heča vychytal hostům remízu

Sparťanský kouč Kotal až po poločase poslal do hry útočníka Kozáka, který usiloval o to, aby se osamostatnil na čele střelecké tabulky. Do statistik se ovšem zapsal jen brzkou žlutou kartou.

Do druhé půle vstoupila aktivněji Slavia. Heča ve 48. minutě vyrazil Stanciuovu střelu k tyči a s pokusem bývalého sparťana si poradil i po hodině hry.

Mezitím domácí fanoušci, kterých se při stávajícím omezení proti šíření nového koronaviru dostalo do hlediště znovu zhruba čtyři tisíce, způsobili pyrotechnikou krátké přerušení utkání. Další příznivci opět sledovali zápas před stadionem u velkoplošné obrazovky. Sparťanští fanoušci se na tribuny nedostali.

V 65. minutě dělily červenobílé od vedení centimetry, když Teclova hlavička zasáhl břevno, pak tyč a odrazila se zpět do pole. Přestože výsledek už nemohl nic změnit na konečném umístění týmů, hrálo se velmi tvrdě s řadou ostrých zákroků. Po jednom z faulů dokonce dostal žlutou kartu za protesty i domácí kouč Trpišovský. Domácí se tlačili za vítězstvím, ale Heča si poradil i s tečovaným míčem v nastavení.

13 - Budínský (Mladá Boleslav)
12 - Kanga (Sparta), Jakub Řezníček (Teplice)

Trpišovský: Potřebujeme, aby nikdo neodešel. Vám vysněné posily

Tvrdík má další titul: Dneska už se nám určitě nesmějí!

Kotal po derby: Spíš válka, moc krásy to nepobralo. Slavia byla lepší

Klíčové momenty utkání

Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!

Slavia - Sparta: Obří závar po Traorého ráně, Heča čaroval!

Slavia - Sparta: Kolář málem učinil z Kozáka krále střelců! Velký kiks v rozehrávce

Slavia - Sparta: Uf, to byla hrubka! Hanckova malá domů málem skončila ve vlastní bráně

Slavia - Sparta: Nebezpečné slávistické přečíslení, jenže Teclův obstřel byl velmi nepřesný

Slavia - Sparta: Nešťastník Tecl! Dokonalá hlavička se odrazila od břevna a tyče
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Sparta: Stanciu umístěnou ranou k tyči málem překonal Heču!

Slavia - Sparta: Frydrychovu hlavičku si Heča pohlídal

Slavia - Sparta: Tecl málem dotlačil Provodovu ránu do sítě

Slavia - Sparta: Skvělý signál z rohového kopu, Masopust pálil nebezpečně k bližší tyči!

Slavia - Sparta: Frydrych na zadní tyči málem dorazil Masopustovu ránu do sítě!

Slavia - Sparta: Karlsson v úniku! Ale po sprintu mu došly síly, o míč ho obral Coufal

Slavia - Sparta: Tetteh za obranou! Ale než aby namazal Hložkovi, napálil míč na tribunu

Slavia - Sparta: Hanousek šel do parádního sprintu, ránu skvěle kryl Kolář

Slavia - Sparta: Ševčík namazal Tettehovi do přečíslení tři na jednoho! Ten ale šanci zbabral

Slavia - Sparta: Stanciu se chytl s Kangou a Štetinou, byla z toho potyčka mezi tábory

Slavia - Sparta: Tetteh se obořil na rozhodčího kvůli rasistickému hučení z Tribuny Sever

Slavia - Sparta: Tecl chtěl jít sám na bránu, po souboji se Štetinou spadl

Slavia - Sparta: Úplně volný Tecl hlavičkoval po rohovém kopu, Heča míč skvěle vytáhl

Slavia - Sparta: Nepříjemný Stanciův trestňák lapil Heča

Slavia - Sparta: Coufal po skvělé Stanciově kličce napálil břevno!

Slavia - Sparta: Provodův překvapivý trestňák skončil v Hečových rukavicích

Slavia - Sparta: Neskutečný pas Stancia, Masopusta v tutovce zastavil Hancko

54

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905