Mara z penalty poslal Liberec do Evropské ligy, Plzeň je opět bez pohárů

AKTUALIZOVÁNO

Liberec zvládl závěrečné předkolo Evropské ligy nad kyperským klubem APOEL Nikósie 1:0. O jedinou branku z penalty se postaral v páté minutě nastavení Kamso Mara. Plzeň v pohárově Evropě končí, v Izraeli prohrála kvůli penaltě.

Slovan Liberec popáté v historii a poprvé od sezony 2016/17 si zahraje základní skupinu EL.

Hned ve třetí minutě střílel bývalý útočník Sheffieldu Wednesday Nuhiu, jeho střelu ale Kačaraba zblokoval. Po necelé čtvrthodině Nuhiu hlavičkoval do břevna. Slovan brzy vyrovnal hru a převládal taktický souboj ve zbytku první půle.

O všem rozhodla až pátá minuta nastavení, když po hlavičce střídajícího Rabušice zahrál rukou ve vápně Geraldes a guinejský záložník Mara poslal Liberec do skupiny Evropské ligy.

Viktoriáni prohráli kvůli vyrobené penaltě brankářem Hruškou. K centru se nedostal a místo míče trefil nejen hlavičkujícího Kalvacha, ale i domácího Agudelu. S penaltou si poradil Josué.