Salačovi těsně uniklo třetí bodované umístění v řadě, ve Velké ceně Aragonie skončil šestnáctý

Filipu Salačovi ve Velké ceně Aragonie těsně uniklo třetí bodované umístění v mistrovství světa silničních motocyklů za sebou. Osmnáctiletý český jezdec skončil v Moto3 při výhře domácího Jaumeho Masii šestnáctý.

Alcaňiz (Španělsko) (Aktualizováno: 15:02 18. 10. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Salač během Velké ceny Brna

Filip Salač (archivní foto) | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Salač měl za sebou v Alcaňizu nejhorší kvalifikaci v sezoně a po startu z 22. místa se celý závod pohyboval v druhé polovině první dvacítky. Po dvanáctých místech z minulých závodů v Barceloně a Le Mans chyběly českému jezdci na hondě alespoň k bodu necelé dvě desetiny sekundy.

Salač dojel v Le Mans na bodech. Podruhé v sezoně vyhrál v kategorii Moto3 Ital Vietti

„Povedl se mi skvěle start a předjel jsem celou jednu řadu před sebou. Poté jsem se snažil jít co nejvíce dopředu, ale bylo to strašně těžké,“ uvedl Salač v tiskové zprávě.

„Opět jsem se nemohl lehce dostávat před soupeře a strašně jsem ztrácel na zadní rovince ze slip streamu. Je to pořád dokola, nevíme, co s motorkou, ta nejede tak, jak bych potřeboval. Byl to hodně těžký závod, dal jsem do toho všechno, snažil jsem se dohánět soupeře v zatáčkách, bohužel zde v Aragonu je těch rovinek celkem dost,“ prohlásil jezdec stáje Rivacold Snipers Arbolino.

„Momentálně s týmem nevíme, kam dál v oblasti výkonu motoru, ale i tak doufám, že příští víkend se nám podaří zlepšit,“ řekl jediný český jezdec v mistrovství světa před následující Velkou cenou Teruelu, jež se pojede opět na okruhu v Alcaňizu.

V dramatickém závěru, kdy se závodníci ještě v posledním kole střídali ve vedení, si pro první vítězství v sezoně dojel Španěl Masiá. Druhý skončil Jihoafričan Darryn Binder a poprvé v kariéře zkompletoval stupně vítězů jiný domácí jezdec Raúl Fernández. V čele MS zůstal čtyři závody před koncem dnes sedmý Španěl Albert Arenas.

Velká cena Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu:

Moto3: 1. Masiá (Šp./Honda) 37:45,009, 2. D. Binder (JAR/KTM) -0,091, 3. Fernández (Šp./KTM) -0,196, 4. Fenati (It./Husqvarna) -0,327, 5. McPhee (Brit./Honda) -0,368, 6. Alcoba (Šp./Honda) -0,385, ...16. Salač (ČR/Honda) -11,172.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 15 závodů): 1. Arenas (Šp./KTM) 144, 2. Ogura (Jap./Honda) 131, 3. Vietti (It./KTM) 126, 4. Arbolino (It./Honda) 115, 5. McPhee 109, 6. Masiá 108, ...21. Salač 20.

Moto2: 1. Lowes (Brit./Kalex) 39:33,202, 2. Bastianini (It./Kalex) -4,195, 3. Martín (Šp./Kalex) -4,340, 4. Dixon (Brit./Kalex) -9,298, 5. Gardner (Rak./Kalex) -14,765, 6. Ramírez (Šp./Kalex) -15,130.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 15 závodů): 1. Bastianini 155, 2. Lowes 153, 3. Marini 150, 4. Bezzecchi (oba It./Kalex) 130, 5. Martín 95, 6. Nagašima (Jap./Kalex) 79.

15:00 MotoGP.