Madridské derby ovládl Real, Barcelonu spasil Messi

AKTUALIZOVÁNO

Víkendové kolo španělské La Ligy nabízí hlavně madridské derby mezi Realem a Atleticem, v předehrávce už ale Real Valladolid vyzrál na Osasunu. Valencia v sobotu remizovala s Bilbaem, Sevilla zase porazila Getafe, Huesca poté zvítězila nad Alavesem. Samotné derby pak ovládl Real. V basickém derby ztratil i Real Sociedad.

Osasuna sice v poločase vedla na půdě Valladolidu, domácí ale ve druhé půli duel otočili a zvítězili 3:2. Valencia doma uhrála na Mestalle remízu 2:2 s týmem Athletic Bilbao. Sevilla díky jediné brance porazila Getafe 1:0, svalové zranění nepustilo do hry českého gólmana Sevilly Tomáše Vaclíka. Huesca později zvítězila nad Alavesem 1:0.

Skóre derby otevřel Casemiro, Real ale v utkání dominoval, ve druhé půli přidal druhý gól a naservíroval městskému rivalovi první ligovou porážku v sezóně.

Osamostatnit na čele so mohl Real Sociedad, který doma v basickém derby proti Eibaru remizoval 1:1, což byla pro klub třetí remíza v řadě. Barcelona se doma trápila proti Levante a o tři body se přičnil až ve druhém poločase Messi.