Sparta generálku s Budějovicemi nezvládla, Baník po dobré první půli udolal Líšeň

Již v pátek začne jarní část české nejvyšší soutěže a generálky za sebou mají Sparta a Baník Ostrava. Pražský klub na Strahově nestačil na České Budějovice a padl až v samotném závěru, slezský klub pak udolal druholigovou Líšeň díky dvěma přesným zásahům během první půle.

Sparta přivítala na Strahově České Budějovice, se kterými se jí v poslední době příliš nedaří. Potvrdilo se to i v nezvyklém utkání hraném na 3x40 minut. Ve druhé třetině měl velkou šanci domácích Libor Kozák, ale pokutový kop proměnit nedokázal. O výhře jihočeského klubu rozhodl ve 119. Minutě Mršič, který překonal brankáře Holce.

Ostravský Baník rozhodl o výhře v generálce na ligu již v prvním poločase, když Pokorný a Buchta pokořili defenzivu Líšně.

Sparta Praha - České Budějovice 0:1 (0:0, 0:0)
Branka: 119. Mršič. Hráno na 3x40 minut.
Sparta: Nita (41. Heča, 81. Holec) - Vindheim (81. Šilhart), Vitík (81. Gelašvili), Plechatý (81. Gabriel), Hancko (61. Lischka), Polidar (81. Hanousek) - Wiesner (41. Minčev), Sáček (81. Ryneš), Dočkal (81. Souček), Ladislav Krejčí I (81. Frýdek) - Juliš (61. Kozák). Trenér: Kotal.
Č. Budějovice: Drobný (41. Vorel) - Čolič (81. Němeček), Simba (41. Talověrov), Králik (61. Havel), Kladrubský (61. Novák) - Javorek (61. Havelka), Valenta (61. Čavoš) - Ekpai (61. Mršič), Alvir (81. Kousal), Jánošík (81. Bassey) - Ledecký (56. Brandner). Trenér: Horejš.

Baník Ostrava - SK Líšeň 2:0 (2:0)
Branky: 15. Pokorný, 26. Buchta.
Baník: Laštůvka - Sanneh, Pokorný, Stronati, Fleišman - Tetour, Kaloč - Buchta, Mena, Holzer - Potočný. Trenér: Kozel.