Davidová si dojela v Novém Městě ve sprintu pro 12. místo, bodovaly i ostatní Češky. Mužům se nedařilo

Biatlonistka Markéta Davidová skončila ve sprintu na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě dvanáctá. Podeváté v sezoně vyhrála Norka Tiril Eckhoffová. Čtyřnásobná mistryně světa z Pokljuky ovládla pátý sprint v řadě a upevnila si vedení v průběžném pořadí seriálu. Českým biatlonistům se sprint v domácím prostředí nevydařil. Nejlepší umístění vybojoval Michal Krčmář, který se dvěma trestnými okruhy obsadil 39. místo a jako jediný bodoval.

Nové Město na Moravě (Aktualizováno: 18:53 6. 3. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Davidová v cíli.

Markéta Davidová v cíli. | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

Světová šampionka ve vytrvalostním závodě Davidová minula až poslední, desátou ránu.  „Poslední nedává jen blbec, jak vždycky říkal (trenér) Jindra Šikola. Jsem blbec, no. Byla to moje chyba. Bylo to zbytečné. Přišel mi tam poryv a začalo to se mnou cloumat. Proto jsem se trochu bála a střílela tak dlouho,“ popisovala Davidová Radiožurnálu.

Čeští biatlonisté obsadili v domácí štafetě desáté místo. Suverénně zvítězilo německé kvarteto

V cíli ztratila 38 sekund na Eckhoffovou, která měla rovněž jednu střeleckou chybu. Norská hvězda zvítězila o devět sekund před přesně mířící Ukrajinkou Julií Džymovou, třetí byla Italka Lisa Vittozziová.

Sedmnáctým místem si maximum v sezoně vylepšila Lucie Charvátová. „Solidní výkon. Střelba nebyla stoprocentní, ale na to moje střelecké trápení to byl jeden z lepších výsledků. Na trati jsem nechala všechno, dodá mi to ještě větší chuť do dalších závodů,“ pochvalovala si loňská bronzová medailistka ve sprintu na MS.

Bodovala i Jessica Jislová, která obsadila 27. místo. Do nedělního stíhacího závodu postoupila rovněž 49. Eva Puskarčíková.

Na body dosáhl jen Krčmář

Krčmář musel na jedno trestné kolo po střelbě vleže a dalších sto padesát metrů navíc jel i po stojce. „Rozhodla střelnice. Dát jedna plus jedna ve sprintu je moc, pokud chcete jet o desítku. Tam je hlavní příčina,“ řekl český biatlonista.

Biatlonista Karlík je juniorským vicemistrem světa. Ve sprintu se do první desítky probojoval i Hornig

Zatímco přední biatlonisté si vybrali čísla na začátku startovního pole, Krčmář jel až s jednadevadesátkou. Češi podle znalosti podmínek na Vysočině doufali, že se trať zrychlí, což se nakonec nestalo.

„Teplo přes den nebylo až zdaleka takové, jak jsme očekávali, aby ta vysoká čísla k něčemu pomohla. Ale rozhodně by to nemělo být v negativnu. Akorát jsem si musel na start počkat,“ uvedl Krčmář.

Mezi muži si postup do nedělní stíhačky vedle Krčmáře zajistili Jakub Štvrtecký, který doběhl na 45. místě, a Ondřej Moravec, jenž byl o dvě příčky za ním. Oba minuli rovněž dva terče.

Adam Václavík skončil se čtyřmi trestnými koly osmdesátý, Milan Žemlička byl se třemi chybami na 88. místě.

V 29 letech vybojoval první vítězství v elitním seriálu Francouz Simon Desthieux, který vyhrál s náskokem 2,4 sekundy před Švédem Sebastianem Samuelssonem. O další dvě vteřiny zpět skončil třetí rovněž bezchybně střílející Němec Arnd Peiffer.

Závody SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě - sprinty:
Ženy (7,5 km): 1. Eckhoffová (Nor.) 18:48,4 (1 trest. okruh), 2. Džymová (Ukr.) -9,3 (0), 3. Vitozziová (It.) -15,0 (0), 4. Alimbekavová (Běl.) -16,1 (0), 5. Wiererová (It.) -16,3 (1), 6. Tandrevoldová -17,4 (0), 7. Röiselandová (obě Nor.) -18,5 (2), 8. Preussová (Něm.) -25,1 (1), 9. Braisazová-Bouchetová (Fr.) -28,7 (1), 10. Herrmannová (Něm.) -29,1 (1), ...12. Davidová -38,1 (1), 17. Charvátová -45,7 (2), 27. Jislová -1:14,7 (1), 49. Puskarčíková (všechny ČR) -1:50,3 (2).

Průběžné pořadí SP (po 20 z 26 závodů): 1. Eckoffová 863, 2. Röiselandová 959, 3. H. Öbergová (Švéd.) 770, 4. Hauserová (Rak.) 682, 5. Wiererová 679, 6. Preussová 672, ...9. Davidová 530, 53. Charvátová 61, 62. Puskarčíková 44, 65. Jislová 35.

Muži (10 km): 1. Desthieux (Fr.) 22:58,0 min. (0 trest. okruhů), 2. Samuelsson (Švéd.) -2,4 (0), 3. Peiffer (Něm.) -4,4 (0), 4. Laegreid -10,4 (1), 5. T. Bö (oba Nor.) -10,6 (1), 6. Doll (Něm.) -14,5 (1), 7. Fillon Maillet -26,9 (2), 8. Jacquelin (oba Fr.) -29,9 (1), 9. Fak (Slovin.) -32,8 (0), 10. Latypov (Rus.) -37,2 (1), ...39. Krčmář -1:30,6 (2), 45. Štvrtecký -1:36,8 (2), 47. Moravec -1:41,9 (2), 80. Václavík -2:39,6 (4), 88. Žemlička (všichni ČR) -2:53,6 (3).

Průběžné pořadí SP (po 20 z 26 závodů): 1. J. T. Bö (Nor.) 901, 2. Laegreid 882, 3. Dale (Nor.) 743, 4. Fillon Maillet 714, 5. T. Bö 703, 6. Samuelsson 671, ...23. Krčmář 244, 36. Moravec 147, 72. Žemlička 17, 82. Krupčík (ČR) 7, 84. Štvrtecký 6.

jak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít