Fotbalisté Sparty pod trenérem Vrbou poprvé nevyhráli, v Českých Budějovicích remizovali 0:0

Fotbalisté Sparty remizovali ve 24. kole první ligy v Českých Budějovicích 0:0. Pražané pod trenérem Pavlem Vrbou v pátém utkání nejvyšší soutěži poprvé ztratili body. Blíže k vítězství byli Jihočeši, kteří dvakrát trefili tyč a jednou břevno. Sparta zůstává na druhém místě neúplné tabulky, Dynamo je desáté.

České Budějovice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Čelůstka

Ondřej Čelůstka | Zdroj: Profimedia

V prvním poločase byli nebezpečnější domácí, byť ani jeden z týmu si vyloženou příležitost nevytvořil. Ve 14. minutě po rohu českobudějovického Mészárose hlavičkoval Diop z dobré pozice nad břevno.

Fotbalisté Slovácka se po karanténě vrátili vítězně, Teplice zachránily remízu s Bohemians

Po půlhodině hry po další standardní situaci Mészárose neodhadl míč Hanousek a za ním číhající Čavoš poslal míč hlavou také nad branku.

V tu chvíli už hrála Sparta bez útočníka Kozáka, který špatně došlápl a musel střídat. Trenér Vrba místo něj poslal na hřiště Vindheima a přeskupil složení, když se na hrot posunul Hložek.

Šance domácích

V závěru půle měli Jihočeši další nadějné situace. Nejprve hlavičkoval po rohu Havel, ale mířil jen do středu branky.

Ve 45. minutě po chybě v hostující defenzivě gólman Nita fauloval Diopa. Z následujícího přímého kopu Čavoš zamířil jen do zdi a stejný hráč o chvíli později napálil míč opět jen do středu branky.

Sparta pokračovala v podobném nevýrazném fotbale i po přestávce. Domácí tak byli v 65. minutě blízko gólu. Mršičovu ránu zastavilo břevno, míč se odrazil k Mészárosovi a ten trefil tyč.

Po této situaci Letenští zabrali a brzy mohli skórovat, ale Hložka ve velké šanci vychytal brankář Drobný. V závěru utkání ještě mířil nad břevno Pavelka a chvilku po něm minul také střídající Trávník.

Tím však aktivita Sparty skončila a hosté poprvé pod Vrbou nevstřelili v utkání gól. Navíc českobudějovický Brandner v 89. minutě znovu trefil tyčku. Jihočeši s pražským soupeřem v lize neprohráli počtvrté za sebou.

24. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Berka - Blažej, Flimmel - Pechanec (video). ŽK: Diop - Nita. Bez diváků.