Šest Čechů v NHL asistovalo. Rittich pětkrát inkasoval a po výměně do Toronta ještě nevyhrál

Hokejový útočník David Pastrňák asistoval u rozdílové branky Bostonu při výhře 2:0 v Buffalu a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. David Rittich si ani ve třetím startu od výměny z Calgary do Toronta nepřipsal vítězství. Český gólman inkasoval pětkrát z 28 střel a s Maple Leafs podlehl ve Vancouveru 3:6.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák

Hokejový útočník David Pastrňák asistoval u rozdílové branky Bostonu při výhře 2:0 v Buffalu a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu | Zdroj: Profimedia

V úterním programu NHL si kromě Pastrňáka připsalo přihrávku ještě pět českých hráčů. Ondřej Palát připravil jediný gól Tampy Bay, která doma podlehla Carolině 1:4. Za hosty jednou asistoval Martin Nečas.

Jakub Vrána a Filip Hronek zaznamenali po jedné přihrávce při prohře Detroitu 2:5 v Dallasu. Radko Gudas založil akci, po které Florida zpečetila vítězství 5:1 nad Columbusem.

Pastrňák se zapsal do statistik v deváté minutě, když si po jeho střele z předbrankového prostoru našel odražený puk Brad Marchand a bekhendem zavěsil. Na začátku druhé třetiny zvýšil ránou od modré čáry Connor Clifton.

Tuukka Rask, první hvězda zápasu, kryl 32 střel a připsal si první nulu v sezoně. Boston vyhrál popáté v řadě. David Krejčí, jenž v předchozích čtyřech zápasech bodoval (3+2), vyšel naprázdno.

Rittich, který v předchozích dvou utkáních pustil čtyři góly z 45 střel, vedl s Torontem ve Vancouveru ještě ve 47. minutě 3:2.

Poté ale vyrovnal Nils Höglander a nerozhodný stav zlomil dvěma góly Tanner Pearson, který při trefě na 5:3 překvapil českého gólmana střelou po ledě z poměrně velkého úhlu. Poslední branka padla při powerplay.

NHL

Buffalo - Boston 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Marchand (Pastrňák), 24. Clifton. Střely na branku: 32:41. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Marchand, 3. Pastrňák (všichni Boston).

NY Islanders - NY Rangers 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
Branky: 18. a 51. Josh Bailey, 22. B. Nelson, 26. Beauvillier, 48. Pageau, 52. Eberle - 32. Rooney. Střely na branku: 28:26. Diváci: 1400 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier, 2. Josh Bailey, 3. Pageau (všichni NY Islanders).

Tampa Bay - Carolina 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 38. B. Point (Palát) - 28. Niederreiter (Nečas), 29. J. Staal, 37. Lorentz, 60. Martinook. Střely na branku: 27:36. Diváci: 3800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter, 2. J. Staal (oba Carolina), 3. B. Point (Tampa Bay).

Florida - Columbus 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky: 8. a 28. S. Bennett, 7. Barkov, 36. Lomberg, 37. Huberdeau (Gudas) - 17. Roslovic. Střely na branku: 33:34. Diváci: 4132 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Knight, 2. S. Bennett, 3. Huberdeau (všichni Florida).

Pittsburgh - New Jersey 7:6 (4:0, 2:0, 1:6)
Branky: 4. Matheson, 9. Rust, 9. Dumoulin, 18. Carter, 22. Blügers, 36. Rodrigues, 52. Crosby - 41. Hischier, 46. Šarangovič, 49. Bastian, 53. J. Hughes, 54. N. Foote, 60. A. Johnsson. Střely na branku: 32:30. Diváci: 4672 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Rodrigues (oba Pittsburgh), 3. Šarangovič (New Jersey).

Dallas - Detroit 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
Branky: 3. Kero, 6. Robertson, 15. Pavelski, 24. Oleksiak, 60. Comeau - 25. Filppula (Vrána), 57. D. Larkin (Hronek). Střely na branku: 24:26. Diváci: 5148 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Robertson, 2. Dickinson, 3. Jamie Benn (všichni Dallas).

Vancouver - Toronto 6:3 (0:1, 2:1, 4:1)
Branky: 50. a 54. Pearson, 26. a 60. Sutter, 31. Q. Hughes, 47. Höglander - 17. a 38. Tavares, 44. Brooks. Střely na branku: 29:40. David Rittich odchytal za Toronto 55 minut a 20 sekund, inkasoval pět gólů z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 82,1 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Q. Hughes, 2. Pearson (oba Vancouver), 3. W. Nylander (Toronto).

Los Angeles - Anaheim 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 6. Grundström, 29. Kopitar, 31. Athanasiou, 51. Lizotte - 55. Fowler. Střely na branku: 22:25. Diváci: 1431 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Lizotte, 2. Athanasiou, 3. Doughty (všichni Los Angeles).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít