Hokejisté Tampy porazili Carolinu v play-off NHL i podruhé, sérii vedou už 2:0 na zápasy

Hokejisté Tampy Bay zvítězili ve druhém kole play-off NHL na ledě Caroliny stejně jako v úvodním utkání série 2:1 a vedou 2:0 na zápasy. První hvězdou duelu byl opět zvolen Andrej Vasilevskij. Ruský gólman kryl 31 střel a svým výkonem ozdobil úterní nominaci mezi tři finalisty na Vezinovu trofej, která se uděluje nejlepšímu brankáři sezony.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anthony Cirelli obral o kotouč Bradyho Skjeie a bekhendem zblízka skóroval

Anthony Cirelli obral o kotouč Bradyho Skjeie a bekhendem zblízka skóroval | Zdroj: Reuters

První gól padl ve 28. minutě. Alex Killorn nahodil puk od modré čáry a gólman Alex Nedeljkovic, který nepustil v letošním play-off Petra Mrázka do branky ani na minutu, přes clonící hráče střelu vůbec neviděl.

Pastrňákova asistence Bostonu nestačila, Islanders sérii vyrovnali. Postup slaví Montreal

Zvýšit mohl ve 36. minutě Jan Rutta, jehož pokus z mezikruží zastavilo břevno. Na druhé straně se ještě v prostřední třetině dostal Martin Nečas při přečíslení dva na jednoho před Vasilevského, ale bekhendovou kličkou těsně minul.

Skóre se podruhé měnilo ve 49. minutě. Anthony Cirelli obral o kotouč Bradyho Skjeie a bekhendem zblízka zvýšil. Carolina vstřelila kontaktní gól devadesát sekund před koncem při hře bez brankáře.

Sestřih ze zápasu Carolina – Tampa Bay:

Snížil Andrej Svečnikov z hranice brankoviště po přihrávce Jordana Staala od zadního mantinelu. Vasilevskij ve zbytku zápasu při dalších závarech už odolal a obhájci Stanleyova poháru tak vyhráli venku i druhé utkání, byť vyslali jen patnáct střel.