Fotbalisté Slavie porazili ve šlágru kola Plzeň 2:0, hosté dohrávali bez tří vyloučených hráčů

Fotbalisté pražské Slavie ve šlágru 13. kola první ligy využili dlouhou přesilovku a doma porazili vedoucí tým tabulky Plzeň 2:0. Obhájce titulu poslal v 65. minutě do vedení Ondřej Lingr a v páté minutě nastavení přidal pojistku střídající Michael Krmenčík. Západočeši hráli už od 11. minuty bez vyloučeného Radima Řezníka, v závěru pak dostali od rozhodčího Pavla Fraňka červenou kartu další dva hosté Luděk Pernica a Jhon Mosquera.

Praha (Aktualizováno: 21:07 31. 10. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slavie Praha

Fotbalisté Slavie Praha | Zdroj: Profimedia

Slavia porazila Plzeň pošesté z posledních sedmi ligových zápasů a z druhého místa tabulky na ni ztrácí už jen bod.

Zápas Slavia - Plzeň jsme sledovali ONLINE

Pražané doma s Viktorií v nejvyšší soutěži bodovali podesáté za sebou. Západočeši si připsali druhou porážku v ligové sezoně.

Ve slávistické brance znovu dostal přednost Mandous před Kolářem. Na levém kraji obrany místo zraněného Oscara nastoupil Masopust, jen na lavičce začal Stanciu a Schranz dokonce nebyl kvůli osobním důvodům ani na střídačce. Plzeňský trenér Bílek nasadil očekávanou sestavu.

💬 Jindřich Trpišovský po #slaplz: „Zápas ukázal, že je před námi spousta práce. Plzeň přijela perfektně připravená, dobře zvládala i oslabení. Ukázalo to, jak těžké je v Česku vyhrávat.“

20:50 – 31. 10. 2021

116

Slavia začala aktivněji, výraznější šanci si ale z úvodního náporu nevytvořila. Ráz utkání změnila 11. minuta. Hostující Řezník zasáhl kopačkou domácího Ševčíka a sudí Franěk ho po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace u monitoru vyloučil.

Za podobný zákrok dostal slávista Hromada ve středeční dohrávce s Olomoucí (1:0) jen žlutou kartu, což komise rozhodčích označila jako chybu. Pražané hráli přesilovku ve druhém vzájemném duelu po sobě, v minulé sezoně v početní převaze zvítězili ve finále domácího poháru v Plzni 1:0.

Domácí v dalším průběhu první půle obléhali plzeňské vápno, ale žádnou velkou šanci si nevytvořili. Těsně před přestávkou naopak měli k dispozici výhodnou standardní situaci Západočeši, Kalvach však trefil jen zeď.

Trenér Slavie Trpišovský před startem druhého dějství dvakrát vystřídal a na trávník poslal čerstvé Stanciua se Samkem. V 53. minutě se Západočeši marně dožadovali druhé žluté karty pro Ekpaie.

Pražanům se přesilovka nedařila, přesto v 65. minutě otevřeli skóre. Po odvráceném rohovém kopu vyrazil Staněk Stanciuovu přízemní střelu před sebe a Lingr doklepl míč do sítě. Rozhodčí hraniční situaci jako ofsajdovou neposoudili.

Západočeši se i v oslabení dostali k šanci na vyrovnání. Nejprve ve vápně upadl Havel, sudí Franěk ale penaltu neodpískal. V 76. minutě měl po standardní situaci velkou možnost Beauguel, trefil však jen střed branky, kde stál Mandous, a devátý gól v ligové sezoně nedal.

Krmenčík se omlouval

V 81. minutě zasáhl Pernica skluzem domácího Plavšiče a ke svému údivu dostal od Fraňka rovnou červenou kartu. Třetím vyloučeným hráčem Západočechů se pak na začátku pětiminutového nastavení stal Mosquera, který od Fraňka inkasoval druhou žlutou kartu. Velkou nevoli s výkonem sudího dával najevo i jindy klidný kouč Viktorie Bílek.

V závěru nastavení přidal pojistku přízemní střelou k zadní tyči střídající Krmenčík. Gól proti bývalému klubu reprezentační útočník nezvykle bouřlivě slavil. Už po středeční dohrávce s Olomoucí se přidal k vulgárnímu pokřiku fanoušků proti Viktorii, za což se později omluvil.

13. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
Branky: 65. Lingr, 90.+5 Krmenčík. Rozhodčí: Franěk - Caletka, Kříž - Štěrba (video). ŽK: Ekpai, Krmenčík - Kalvach, Mosquera. ČK: 11. Řezník, 81. Pernica, 90.+1 Mosquera (všichni Plzeň). Diváci: 18 179.