Faksa pomohl asistencí Dallasu k výhře 7:4 nad Minnesotou

foto Brankář Minnesoty Cam Talbot se ohlíží za pukem ve své síti. Vzadu uprotřed je autor gólu Tyler Seguin z Dallasu.

New York - Série odložených zápasů v NHL pokračuje. Pondělní program nabídl místo pěti střetnutí pouze jedno a to duel mezi Dallasem a Minnesotou. Český hokejový útočník Radek Faksa v něm pomohl Dallasu k výhře 7:4 jednou asistencí. Český centr svou osmou gólovou nahrávkou v ročníku vyrovnal zisk z minulé sezony.

Dallas do utkání proti Minnesotě vlétl a po třech minutách hry vedl již 2:0. Hokejisté Wild dokázali tlak domácích otupit a v průběhu první části dvoubrankové manko smazali. Poslední slovo v první třetině ovšem měli opět hokejisté Stars, které poslal do vedení 3:2 Tyler Seguin.

Druhé dějství nabídlo po jedné brance na každé straně, domácí tak po čtyřiceti minutách vedli 4:3. Ve třetí třetině Dallas své vedení ještě zvýšil a výhrou 7:4 vrátil Minnesotě sedmigólový příděl z prvního zápasu v sezoně, jejž Wild ovládli 7:2.

Radek Faksa si svůj desátý bod v sezoně připsal u závěrečného gólu Stars, který vstřelil do opuštěné branky Wild Jamie Benn.

Výhru Dallasu zařídilo sedm různých střelců, dva kanadské body za gól a asistenci získali Benn a obránce Miro Heiskanen. Naděje Minnesoty drželi tříbodový Kirill Kaprizov a střelec dvou branek Kevin Fiala. Wild i přes čtvrtou prohru za sebou vedou Západní konferenci, Stars jsou jedenáctí.

NHL:

Dallas - Minnesota 7:4 (3:2, 1:1, 3:1)

Branky: 2. Pavelski, 4. Lindell, 17. Seguin, 29. Hintz, 43. Peterson, 44. M. Heiskanen, 59. Jamie Benn (Faksa) – 16. a 56. K. Fiala, 6. Hartman, 38. Kaprizov. Střely na branku: 29:23. DIváci: 18.237. Hvězdy zápasu: 1. Gurjanov, 2. M. Heiskanen (oba Dallas), 3. Kaprizov (Minnesota).

Centrální divize:

1. Minnesota 30 19 2 9 112:92 40
2. Nashville 30 19 1 10 89:79 39
3. St. Louis 31 17 5 9 106:85 39
4. Colorado 27 17 2 8 115:91 36
5. Winnipeg 30 14 5 11 90:87 33
6. Dallas 29 15 2 12 82:85 32
7. Chicago 30 11 4 15 72:97 26
8. Arizona 29 6 2 21 56:109 14