Carolina předvedla proti Columbusu obrat z 0:4, Nečas se na výhře podílel asistencí

Hokejový útočník Martin Nečas pomohl asistencí v NHL k velkému obratu Caroliny v Columbusu. Hurricanes v polovině zápasu prohrávali 0:4, nakonec však zvítězili 7:4. Nepříznivý průběh se povedl otočit i Bostonu, který doma porazil Buffalo 4:3 v prodloužení.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Nečas v dresu Caroliny

Martin Nečas v dresu Caroliny | Foto: Russell LaBounty | Zdroj: Reuters

Carolina prohrávala v Columbusu po úvodní třetině 0:3, v 29. minutě přidal další gól Blue Jackets Alexandre Texier. Hurricanes ale ještě v prostřední části snížili na rozdíl dvou branek a v závěrečném dějství dokonali obrat dalšími pěti zásahy.

V polovině třetí třetiny hosté dvěma brankami v rozmezí 16 vteřin otočili z 3:4 na 5:4. Na vítězném gólu Ethana Bear se nahrávkou podílel Nečas. Dvaadvacetiletý bývalý hráč brněnské Komety bodoval ve třetím z posledních čtyř utkání. Domácí útočník Jakub Voráček vyšel bodově naprázdno. Hurricanes zvítězili počtvrté v řadě a jsou v čele ligy.

Boston prohrával s Buffalem po dvou třetinách 1:3, ve třetí části ale srovnal zásluhou Nicka Foligna a Taylora Halla. Bod navíc zařídil Bruins v nastavení Charlie Coyle, třetí asistenci v zápase si připsal jeho jmenovec obránce McAvoy. Čeští útočníci vítězného celku David Pastrňák ani Tomáš Nosek nebodovali.

Florida zdolala Montreal 5:2. Také Panthers v polovině utkání prohrávali 1:2, ale poté čtyřmi brankami rozhodli o své třetí výhře za sebou. Dvakrát se trefil Sam Bennett, tři přihrávky zaznamenal další útočník Jonathan Huberdeau. Bek Floridy Radko Gudas nebodoval.

Výsledky NHL

Columbus - Carolina 4:7 (3:0, 1:2, 0:5)

Branky: 7. Werenski, 13. Boqvist, 19. Nyquist, 29. Texier - 30. a 52. Lorentz, 35. a 47. Skjei, 51. Niederreiter, 51. Bear (Nečas), 58. A. Svečnikov.

Florida - Montreal 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 1. a 41. Bennett, 36. Barkov, 38. Vatrano, 54. Marchment - 4. Drouin, 30. N. Suzuki.

Boston - Buffalo 4:3 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)

Branky: 24. Craig Smith, 44. Foligno, 45. Hall , 61. Coyle - 7. Hinostroza, 32. Skinner, 40. Tuch. Střely na branku: 41:24. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. McAvoy (oba Boston), 3. Tuch (Buffalo).