Golf Time

Nosek pojistil výhru Bostonu na ledě Detroitu, Reichel prvním gólem v NHL pomohl Winnipegu k vítězství

Tomáš Nosek pečetil svou třetí brankou v sezoně vítězství Bostonu 5:1 v Detroitu. Český útočník si připsal i asistenci a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Noskův spoluhráč David Pastrňák nebodoval. Kristian Reichel ve svém druhém startu v NHL vstřelil první gól a pomohl Winnipegu k výhře 5:4 v prodloužení na ledě Vegas.

David Pastrňák z Bostonu v souboji se Samem Gagnerem z Detroitu
zdroj: Reuters autor: Rick Osentoski

Detroit se v souboji s Bostonem ujal vedení díky Tyleru Bertuzzimu, ale v dalším průběhu zápasu už skórovali pouze hosté.

Bruins utkání definitivně rozhodli třemi góly během pěti minut ve třetí třetině. Nosek se podílel na posledních dvou trefách hostů a poprvé v sezoně získal v utkání více než jeden kanadský bod.

Ve 48. minutě asistoval u trefy Trenta Frederica na 4:1 a protrhl desetizápasové čekání na bod. V 51. minutě Nosek korunoval svůj výkon střelou mezi betony brankáře Alexe Nedeljkovice, kterou uzavřel skóre na konečných 5:1.

"Jsem rád, že se Tomáš (Nosek) trefil. Branka na 5:1 sice nebyla pro zápas zásadní, ale je skvělé, že byl za svou tvrdou práci konečně odměněn," radoval se z gólu českého centra kouč Bruce Cassidy.

Již devět zápasů čeká na přesný zásah kanonýr David Pastrňák. Delší gólový půst zažil naposledy na přelomu let 2017 a 2018, kdy se střelecky neprosadil desetkrát v řadě.

Trenér Cassidy české křídlo podruhé za sebou odsunul do druhé formace a k Bradu Marchandovi a Patrici Bergeronevi dal Craiga Smithe, jenž proti Detroitu jednou asistoval a i podruhé v prvním útoku Bruins bodoval.

"Bergeron, Marchand i Pastrňák jsou skvělí hráči, kteří by letos byli jasnou volbou pro olympiádu. Když hrají spolu, zbytek týmu se o ně opírá. Když je ale rozdělíme, okysličíme tím trochu i hráče druhého sledu, kteří za normálních okolností tak často nebodují," komentoval svůj tah trenér Bostonu.

Winnipeg na ledě Vegas prohrával po první třetině 0:2, po čtyřech minutách druhé části ale Jets stav utkání srovnali. Na 1:2 snížil Jansen Harkins a vyrovnání zařídil hostům o 20 sekund později Reichel.

Litvínovský odchovanec si v pravém kruhu našel odražený puk a pohotovou střelou na bližší tyč nachytal brankáře Laurenta Brossoita.

Třiadvacetiletý český útočník se prosadil hned ve svém druhém utkání v NHL, čímž překonal svého otce Roberta Reichela, jenž čekal na první trefu do třetího duelu.

"Vstřelit první gól v NHL je neuvěřitelný pocit. Musím poděkovat Adamu Lowrymu a Andrewu Coppovi, kteří odvedli výbornou práci u zadního mantinelu a vybojovali pro mě puk. Já už pak udělal jen to, co po mně trenéři a spoluhráči chtějí, vystřelil jsem na branku. Vybral jsem si roh, zavřel jsem oči a s trochou štěstí jsem prostřelil brankáře," popsal Reichel svou premiérovou branku v NHL.

Winnipegu vyšel i začátek třetí třetiny a díky dvěma brankám dokonal obrat na 4:2. Domácí Golden Knights se však do utkání dokázali vrátit.

Zásluhou Mattiase Janmarka devět sekund před závěrečnou sirénou srovnali na 4:4. O bodu navíc pro Winnipeg rozhodl v 63. minutě Kyle Connor.

Čeští útočníci Pittsburghu Dominik Simon a Radim Zohorna se zapsali do statistik při výhře 8:5 v přestřelce se San Jose.

Penguins vedli po první třetině 6:1 a zdálo se, že o vítězi není pochyb. Sharks se jim ale dokázali ve třetí třetině přiblížit až na rozdíl jedné branky (6:5).

Pak ale zkompletovali hattrick Evan Rodrigues a Bryan Rust a rozhodli o vítězství domácích. Simon si připsal asistenci u druhého Rodriguesova gólu v 5. minutě.

Zohorna v 17. minutě přihrál zpoza branky na gól Kasperu Björkqvistovi, jenž se trefil hned v prvním utkání kariéry.

Rust a Rodrigues jsou od roku 2008 první dvojicí hráčů Pittsburghu, která vstřelila hattrick ve stejném utkání.

Poslední duo, kterému se to podařilo, mělo i české zastoupení. V prosinci 2008 se při demolici NY Islanders (9:2) třikrát prosadili Petr Sýkora a Pascal Dupuis.

S početnými absencemi se v posledních zápasech složitě pere Tampa Bay. Hokejisté Lightning podlehli NY Rangers 0:4 a prohráli potřetí za sebou.

U porážky úřadujících vítězů Stanley Cupu byli i obránci Jan Rutta s Andrejem Šustrem a útočník Ondřej Palát. Hattrickem se blýskl newyorský Mika Zibanejad. Filip Chytil a Libor Hájek vyšli v dresu Rangers bodově naprázdno.

Potřetí za sebou vyhráli hokejisté New Jersey, kteří zdolali Washington 4:3 v prodloužení. Pavel Zacha v dresu Devils ani Michal Kempný na straně poražených nebodovali.

Ve druhém zápase v novém roce vyšel bodově naprázdno také Dominik Kubalík a Chicago podlehlo 1:5 Calgary.

Výsledky nedělních zápasů NHL:

NY Rangers - Tampa Bay 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 8., 13. a 37. Zibanejad, 15. R. Strome. Střely na branku: 21:38. Diváci: 16 885. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Šesťorkin, 3. Kreider (všichni NY Rangers).

Detroit - Boston 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky: 12. Bertuzzi - 15. Bergeron, 28. Haula, 46. McAvoy, 48. Frederic (Nosek), 51. Nosek. Střely na branku: 24:37. Diváci: 17 973. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Nosek, 3. Swayman (všichni Boston).

Pittsburgh - San Jose 8:5 (6:1, 0:1, 2:3)
Branky: 2., 5. a 58. Rodrigues (na druhou Simon), 7., 20. a 60. Rust, 4. Guentzel, 17. Björkqvist (R. Zohorna) - 16. Barabanov, 35. B. Burns, 41. Nieto, 44. E. Karlsson, 45. Couture. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18 066. Hvězdy zápasu: 1. Rodrigues, 2. Rust (oba Pittsburgh), 3. Sawchenko (San Jose).

Vegas - Winnipeg 4:5 po prodloužení (2:0, 0:2, 2:2 - 0:1)
Branky: 54. a 60. Janmark, 14. Amadio, 17. Dadonov – 23. Harkins, 23. K. Reichel, 43. P. Stastny, 45. Copp, 63. Connor. Střely na branku: 46:37. Diváci: 17 888. Hvězdy zápasu: 1. Janmark (Vegas), 2. Connor (Winnipeg), 3. Amadio (Vegas).

Colorado - Anaheim 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
Branky. 32. D. Toews, 44. Landeskog, 59. L. O'Connor, 60. Rantanen – 2. S. Carrick, 24. Fowler. Střely na branku: 36:31. Diváci: 17 05. Hvězdy zápasu: 1. L. O'Connor, 2. Landeskog, 3. MacKinnon (všichni Colorado).

Washington - New Jersey 3:4 po prodloužení (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 20. Carlson, 54. N. Dowd, 57. Sheary – 21. a 63. N. Hischier, 8. Šarangovič, 9. Severson. Střely na branku: 30:37. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. N. Hischier, 2. Severson (oba New Jersey), 3. N. Dowd (Washington).

Chicago - Calgary 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky: 10. DeBrincat – 14. M. Tkachuk, 30. E. Lindholm, 38. T. Lewis, 59. Kylington, 59. J. Gaudreau. Střely na branku: 31:42. Diváci: 17 454. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. M. Tkachuk, 3. Markström (všichni Calgary).