Pastrňák se podruhé za sebou stal první hvězdou zápasu. Francouz vychytal výhru Colorada

Český hokejový útočník David Pastrňák dvěma góly a asistencí pomohl Bostonu k výhře 7:3 na ledě Washingtonu a podruhé za sebou byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Vítek Vaněček v 28. minutě nahradil v brance Capitals Zacharyho Fucalea a ve zbylém průběhu zápasu inkasoval tři góly. V pondělním programu NHL se do branky dostal také Pavel Francouz, který třiadvaceti zásahy pomohl Coloradu k výhře 4:3 nad Seattlem.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák slaví gól

David Pastrňák slaví gól | Foto: Brad Mills-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Hokejisté Washingtonu do zápasu proti Bruins vstoupili výborně, po dvou trefách Conora Shearyho vedli ve 13. minutě už 2:0. Boston ale nepovedený začátek nerozhodil a ještě do konce první části srovnal.

Snížení na 1:2 vystřelil v přesilové hře ze svého oblíbeného místa v levém kruhu Pastrňák a o vyrovnání se v poslední minutě první třetiny postaral Brad Marchand.

O své výhře rozhodli hokejisté Bostonu ve druhé části, kterou čtyřmi brankami naprosto opanovali. Trefy Matta Grzelcyka a Craiga Smithe vyhnaly z branky gólmana Fucalea, kterého nahradil Vaněček.

Ani český brankář nedokázal rozjetou ofenzivu Bostonu zastavit, o čisté konto ho již po minutě na hřišti připravil svou druhou brankou v zápase Pastrňák a druhý gól inkasoval po dalších čtyřech minutách z hole Erika Hauly.

Washington zásluhou T. J. Oshieho dokázal snížit, ale tříbrankovou ztrátu již nesrovnal. V poslední třetině se prosadil ještě Marchand, jenž uzavřel a konečných 7:3 pro Boston.

Colorado s Francouzem v brance porazilo Seattle 4:3 a vyhrálo desátý z posledních jedenácti zápasů. Hokejisté Avalanche prohrávali již 1:3, ale zásluhou gólu a asistence Nazema Kadriho otočili skóre na konečných 4:3.

NHL

Washington - Boston 3:7 (2:2, 1:4, 0:1)
Branky: 4. a 13. Sheary, 35. Oshie - 19. a 29. Pastrňák, 20. a 51. B. Marchand (na první Pastrňák), 23. Grzelcyk, 28. Craig Smith, 34. Haula. Střely na branku: 30:31. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. B. Marchand, 3. Grzelcyk (všichni Boston). Vítek Vaněček za Washington odchytal 32 minut a 3 sekundy, inkasoval tři branky z 15 střel a úspěšnost zásahů měl 80 procent.

Colorado - Seattle 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 6. a 37. Aube-Kubel, 52. D. Toews, 55. Kadri - 10. Marcus Johansson, 25. McCann, 35. Blackwell. Střely na branku: 35:26. Diváci: 17 516. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Aube-Kubel, 3. D. Toews (všichni Colorado). Pavel Francouz za Colorado odchytal celé utkání, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 88,5 procenta.

Los Angeles - NY Rangers 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 21. Danault, 24. B. Lizotte, 59. A. Kempe - 52. Zibanejad (Chytil). Střely na branku: 39:23. Diváci: 13 558. Hvězdy zápasu: 1. C. Petersen, 2. T. Moore, 3. Danault (všichni Los Angeles).