Ledecká ve druhém tréninku na sjezd v Zauchensee nestačila jen na Goggiaovou

foto Česká lyžařka Ester Ledecká ve druhém tréninku na sjezd Světového poháru v Zauchensee.

Zauchensee (Rakousko) - Lyžařka Ester Ledecká obsadila ve druhém tréninku na sobotní sjezd Světového poháru v rakouském Zauchensee druhé místo. Česká reprezentantka nestačila pouze na italskou favoritku Sofiu Goggiaovou.

Šestadvacetiletá Ledecká za vítězkou všech tří sjezdů v dosavadní sezoně zaostala o pouhé tři setiny sekundy. Třetí místo stejně jako ve čtvrtečním úvodním tréninku, ve kterém byla česká závodnice šestá, obsadila Švýcarka Lara Gutová-Behramiová.

Ledecká se v sobotu představí ve Světovém poháru lyžařek po více než měsíci. Dosud jela v říjnu v Söldenu obří slalom a začátkem prosince v Lake Louise dva sjezdy a super-G. V prosinci na snowboardu byla druhá v paralelním obřím slalomu v Carezze a zvítězila v Cortině d'Ampezzo.

Tréninky na sjezd SP žen v Zauchensee:

První trénink: 1. Weidleová (Něm.) 1:48,49, 2. Goggiaová (It.) -0,15, 3. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,42, ...6. Ledecká (ČR) -0,89.

Druhý trénink: 1. Goggiaová (It.) 1:47,19, 2. Ledecká (ČR) -0,03, 3. Gutová-Behramiová (Švýc.) 0,70.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 6.05.2024 ČTK