49. kolo ELH: Třinec porazil Spartu i počtvrté, Plzeň vyhrála v Boleslavi

foto Utkání 49. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha, 4. února 2022 v Třinci. Zleva Tomáš Marcinko z Třince a brankář Július Hudáček ze Sparty.

Praha - Hokejisté Třinec porazili ve šlágru 49. kola Tipsport extraligy doma Spartu 4:1 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhým Hradcem Králové na sedm bodů. Mountfield vyhrál v Karlových Varech 4:3 až po samostatných nájezdech. Čtvrté místo si upevnila Plzeň, který zvítězila v Mladé Boleslavi 3:0. Poslední Zlín doma vyhrál na Vítkovicemi 4:1 a přiblížil se na rozdíl 12 bodů čtrnáctému Kladnu, které podlehlo v Chomutově Liberci 1:3.

Třinec vyhrál bez ztráty bodu všechna čtyři vzájemná utkání se Spartou v sezoně. Lídr soutěže rozhodl v prostřední třetině, v níž zlomili bezbrankový stav Ondřej Kovařčík, Daniel Krenželok a Petr Vrána. V dresu hostů si odbyl premiéru Július Hudáček, který nastoupil v brance od poslední části.

Hradec Králové zachránil body v Karlových Varech. Prodloužení si vynutil 41 sekund před koncem třetí třetiny díky brance Ahtiho Oksanena. V sedmé sérii rozstřelu rozhodl Lukáš Cingel. Energie bodovala popáté za sebou a teprve podruhé z toho prohrála. Pikantní nádech souboji dávala premiéra nových posil právě z týmů soupeře v obou brankovištích - domácího Štěpána Lukeše a hostujícího Filipa Novotného.

Plzeň bodovala popáté za sebou, z toho počtvrté vyhrála. Plný zisk proti Bruslařskému klubu vybojovali Indiáni poprvé od konce září 2020. Ještě po 27 minutách byl stav bezbrankový. Dvakrát se trefil útočník Jan Schleiss, první čisté konto v sezoně uhájil brankář Dominik Pavlát.

Zlín se v boji o únik sestupu nevzdává, bodoval počtvrté za sebou a potřetí z toho vyhrál. Shodně gólem a asistencí se na tom podíleli útočník Valentin Claireaux a obránce Ondřej Němec. Ostravané podruhé za sebou nebodovali.

Kladno neuspělo po dvou výhrách a s Bílými Tygry nezískalo ani bod i ve čtvrtém vzájemném měření v sezoně. Naopak Liberec po dvou předchozích porážkách dnešním vítězstvím poskočil na osmé místo vyrovnané tabulky.

Páté České Budějovice vyhrály v Olomouci 4:3 v prodloužení a připsaly si čtvrté vítězství za sebou. V čase 64:48 rozhodl obránce Jan Štencel. Hanáci utrpěli už sedmou porážku z posledních osmi duelů.

Výsledky 49. kola hokejové extraligy

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 28. O. Kovařčík (A. Nestrašil. M. Doudera), 35. D. Krenželok (O. Kovařčík, Teper), 38. P. Vrána, 53. Martin Růžička (Marcinko, A. Nestrašil) - 44. Matuškin (E. Thorell). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gerát, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet)

* * *

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Hladonik (O. Beránek, Dlapa), 49. Černoch (Vondráček), 56. Flek - 33. Lalancette (Jergl), 33. F. Pavlík (Cingel), 60. Oksanen (Lalancette, F. Pavlík), rozhodující sam. nájezd Cingel. Rozhodčí: Hejduk, Obadal - Brejcha, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

* * *

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Malát (Holý, G. Thorell), 34. Schleiss, 51. Schleiss (Budík, Kodýtek). Rozhodčí: Pešina, Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 990.

* * *

PSG Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Makarenko (Ferenc, Suhrada), 27. Claireaux (Gazda, Honejsek), 36. O. Němec (Claireaux, Mallet), 53. Hejcman (Suhrada, O. Němec) - 34. Lakatoš (Marosz). Rozhodčí: R. Svoboda, Kika - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:6, navíc Sedláček 5 min. - J. Hruška 10 min., Lednický 5 min., Lindberg 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

* * *

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Zikmund - 23. J. Šír (J. Šedivý, Rychlovský), 24. Zachar (M. Ivan, Filippi), 32. Klapka (Melancon, M. Ivan). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

* * *

HC Olomouc - Motor České Budějovice 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Navrátil (J. Káňa II, Ondrušek), 22. J. Knotek (J. Doktor, Nahodil), 33. Olesz - 3. Pech (Šenkeřík), 38. Bučko (Koláček), 45. M. Beránek (M. Hanzl, Karabáček), 65. Štencel (Pech). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 1000 (omezený počet).