21. kolo: Slavia se vrátila do čela, Sparta remizovala s Plzní

foto 21. kolo první fotbalové ligy Sparta Praha - Viktoria Plzeň, 13. února 2022 v Praze. Zleva Adam Hložek ze Sparty, Pavel Bucha z Plzně, Michal Sáček ze Sparty

Praha - Fotbalisté Plzně ve šlágru 21. ligového kola na Spartě neudrželi dvoubrankové vedení a s Pražany remizovali 2:2. Viktoria přišla o první místo v tabulce, na které se při rovnosti bodů díky lepšímu skóre dostala po vítězství 1:0 na hřišti Slovácka mistrovská Slavia. Olomouc po obratu porazila Mladou Boleslav 2:1 a poslední Karviná remizovala 1:1 s Jabloncem.

Plzeň na Spartě vedla po gólech Tomáše Chorého a Lukáše Hejdy ještě v 70. minutě 2:0, ale pak snížil David Pavelka a v první minutě nastavení vyrovnal Adam Hložek. Viktoria ještě za příznivého stavu neproměnila řadu vyložených šancí, ve třech stoprocentních příležitostech selhal střídající Pavel Šulc.

Plzeňští i tak bodovali se Spartou v sedmém z posledních osmi ligových zápasů. Viktoria neprohrála v nejvyšší soutěži poosmé za sebou, po pěti kolech však nezvítězila. Letenští remizovali i ve druhém jarním kole a na vedoucí duo ztrácejí čtyři body.

Slavia zdolala Slovácko díky brance Ondřeje Lingra ze 44. minuty. Obhájce titulu po dvou soutěžních porážkách ve třetím duelu jarní části sezony poprvé vyhrál, v lize naplno bodoval po dvou kolech. Slovácko doma v nejvyšší soutěži prohrálo teprve podruhé z posledních 12 utkání a v tabulce je páté.

Mladou Boleslav poslal v Olomouci na začátku druhého poločasu do vedení Marek Matějovský, zápas ale otočili Mojmír Chytil s Ondřejem Zmrzlým. Poté ještě neproměnil domácí Antonín Růsek penaltu. Sigma zvítězila po čtyřech kolech a poskočila na deváté místo tabulky. Na sedmou Boleslav, která prohrála počtvrté z posledních pěti ligových duelů, ztrácí Olomouc už jen bod.

Karviná proti Jablonci nenavázala na senzační vítězství na Slavii. Domácí Lukáš Čmelík si v 51. minutě došel pro penaltu a sám ji proměnil, ale pět minut před koncem vyrovnal Václav Pilař. Slezané jako jediní doma v ligové sezoně ještě nevyhráli a zůstávají v tabulce poslední. Na Pardubice ztrácejí osm bodů a to ještě mají Východočeši dva odložené zápasy k dobru. Jablonec má o 11 bodů více než jeho dnešní soupeř a je dvanáctý.

21. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Slavia Praha 0:1 (0:1)

Branka: 44. Lingr. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Horák - Ondráš (video). ŽK: Petržela, Šimko, Šašinka - Jurásek, Hromada, Schranz. Diváci: 1000 (omezený počet).

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:0)

Branky: 65. Chytil, 79. Zmrzlý - 47. Matějovský. Rozhodčí: Machálek - Váňa, Volf - Hrubeš (video). ŽK: Greššák, González - Suchý, Stránský. Diváci: 1000 (omezený počet).

MFK Karviná - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 51. Čmelík z pen.- 85. Pilař. Rozhodčí: Klíma - Dobrovolný, Pochylý - Kocourek (video). ŽK: Bartošák, Jánoš - Zelený, Kratochvíl. Diváci: 1000 (omezený počet).

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 2:2 (0:1)

Branky: 71. Pavelka, 90.+1 Hložek - 20. Chorý, 53. Hejda. Rozhodčí: Berka - Kubr, Vlček - Adámková (video). ŽK: Holec - Sýkora, Hejda, Bílek (trenér). Diváci: 1000 (omezený počet).