Nečas dvěma góly a asistencí řídil výhru Caroliny. Vaněček i Vejmelka zápasy nedochytali

Český hokejový útočník Martin Nečas dvěma góly a asistencí pomohl Carolině k výhře 6:1 nad Washingtonem. Bodoval také Dominik Kubalík, jehož dvě nahrávky neodvrátily prohru Chicaga s Buffalem 5:6. Premiéru v aktuální sezoně NHL si odbyl brankář Arizony Josef Kořenář, jenž v zápase s Edmontonem po dvou třetinách nahradil Karla Vejmelku.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český hokejový útočník Martin Nečas (s číslem 88) dvěma góly a asistencí pomohl Carolině k výhře 6:1 nad Washingtonem | Foto: Brad Mills-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Nečas svůj první tříbodový večer v sezoně odstartoval v 8. minutě, kdy po přistrčení puku od Vincenta Trochecka zvýšil na 2:0 pro Hurricanes. Druhý gól přidal v 36. minutě, kdy využil nabídky Maxe Domiho a z prostoru mezi kruhy podruhé v zápase překonal Vítka Vaněčka v brance Washingtonu.

Českému brankáři utkání nevyšlo a po dvou třetinách za stavu 1:5 ho nahradil Ilja Samsonov. Ani ruský gólman v zápase neudržel čisté konto. V 50. minutě vybojoval puk za jeho brankou Nečas, nabil Trocheckovi a ten ranou od modré čáry uzavřel skóre zápasu.

Po dvou třetinách za stavu 1:5 střídal také Karel Vejmelka, který na ledě Edmontonu nedokázal navázat na vydařený výkon z posledního zápasu proti Winnipegu. Na poslední dvacetiminutovku nastoupil Kořenář, jenž ve své soutěžní premiéře v dresu Coyotes kryl šest ze sedmi střeleckých pokusů.

Chicago po dvaadvaceti minutách vedlo nad Buffalem už 4:0, nadějně rozehraný duel ale ztratilo a prohrálo 5:6. K čtyřbrankovému náskoku Blackhawks pomohl Dominik Kubalík. Rozhodující branku zápasu vstřelil deset sekund před koncem řádné hrací doby Tage Thompson.

NHL

Washington - Carolina 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)
Branky: 27. T. Wilson – 3. Stepan, 8. M. Nečas, 29. Aho, 31. Pesce, 36. M. Nečas, 50. Skjei (M. Nečas). Střely na branku: 26:29. Vítek Vaněček odchytal za Washington 40 minut, inkasoval pět branek z 23 střel a úspěšnost zákroků měl 78,3 procenta. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. M. Nečas, 2. F. Andersen, 3. Aho (všichni Carolina).

St. Louis - Vancouver 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 41. a 58. Tarasenko, 7. M. Scandella, 15. Perron – 43. B. Hunt. Střely na branku: 29:36. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Husso, 3. M. Scandella (všicjni St. Louis).

Edmonton - Arizona 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Branky: 11. a 23. R. McLeod, 5. McDavid, 33. Foegele, 37. Hyman, 50. Draisaitl – 16. Keller. Střely na branku: 42:32. Karel Vejmelka za Arizonu odchytal 40 minut, inkasoval pět branek z 35 střel a úspěšnost zákroků měl 85,7 procenta. Josef Kořenář za Arizonu odchytal 20 minut, inkasoval jednu branku ze sedmi střel a úspěšnost zákroků měl 85,7 procenta. Diváci: 15 237. Hvězdy zápasu: 1. R. McLeod, 2. M. Smith, 3. Puljujärvi (všichni Edmonton).

Chicago - Buffalo 5:6 (3:0, 1:3, 1:3)
Branky. 8. De Haan (D. Kubalík), 14. Laffert, 17. J. Toews (D. Kubalík), 22. S. Jones, 51. DeBrincat – 25. a 31. V. Olofsson, 35. Okposo, 43. Hinostroza, 58. Tuch, 60. Tage Thompson. Střely na branku: 21:37. Diváci: 18 648. Hvězdy zápasu: 1. Tage Thompson, 2. V. Olofsson, 3. Tuch (všichni Buffalo).

Los Angeles - Seattle 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Branky: 6. Kaliyev – 1. Wennberg, 9. A. Larsson, 34. V. Rask, 48. Eberle, 48. McCann, 53. Sprong. Střely na branku: 37:38. Diváci: 13 919. Hvězdy zápasu: 1, Dunn, 2. A. Larsson, 3. V. Rask (všichni Seattle).