Hokejisté Třince a Sparty jsou krok od finále

foto Utkání semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas: BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec, 7. dubna 2022 v Mladé Boleslavi.Třetí gól inkasuje brankář Mladé Boleslavi Gašper Krošelj.

Praha - Hokejistům Třince a Sparty schází po dnešních třetích zápasech semifinálových sérií play off extraligy už jen jediná výhra k postupu do finále. V Mladé Boleslavi i v Českých Budějovicích se shodně prodlužovalo, ale v obou případech uspěli hosté. Poslední krok mohou oba vysoce favorizované celky udělat hned v pátek na stejných stadionech.

Třinečtí otočili třetí zápas s Mladou Boleslaví na jejím ledě. Přestože v 58. minutě prohrávali 1:3, vyhráli 4:3 v prodloužení. V čase 61:12 rozhodl třetí brankou vstřelenou v přesilových hrách Erik Hrňa. Boj o další bod začne v pátek v 17 hodin.

Rovněž hráči Sparty na ledě Českých Budějovic zápas otáčeli a po výhře 3:2 v prodloužení mají také postupový mečbol. Motoru sice získali kapitán Milan Gulaš v přesilové hře a Daniel Voženílek dvoubrankový náskok, ale v závěru třetí třetiny při Gulašově trestu na pět minut a do konce utkání si vynutili nastavení Michal Řepík s Filipem Chlapíkem, který v čase 71:55 svým druhým gólem i rozhodl. Čtvrtý zápas se hraje v pátek opět od 19:00 na jihu Čech.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápasy:

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Kelemen (Lunter), 28. Bičevskis (Flynn, Lintuniemi), 49. Flynn (P. Kousal) - 42. P. Vrána (Svačina, M. Doudera), 59. Hrňa (Marcinko, Kudrátek), 59 P. Vrána (M. Doudera, Nestrašil), 62. Hrňa (M. Doudera). Rozhodčí: Pešina, Hradil - Hynek, Zíka. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:3. Diváci: 4200 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

HC Motor České Budějovice - HC Sparta Praha 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Gulaš (Pech, D. Voženílek), 51. D. Voženílek (J. Ondráček) - 57. Řepík (Moravčík, Šmerha), 59. Chlapík (Matuškin), 72. Chlapík (Tomášek). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Lhotský J. Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Gulaš (České Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 6421 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

Kanadské bodování play off:

1. Tomášek (Sparta) 8 zápasů/12 bodů (5 branek + 7 asistencí), 2. Kelemen (Mladá Boleslav) 13/11 (8+3), 3. Chlapík (Sparta) 8/11 (4+7), 4. Pech (České Budějovice) 8/9 (4+5), 5. Klepiš (Liberec) 10/9 (3+6), 6. Šmíd (Liberec) 10/9 (1+8), 7. Gríger (Liberec) 10/7 (3+4), 8. Mueller (Brno) 4/6 (3+3), 9. P. Vrána (Třinec) 7/6 (3+3), 10. E. Thorell (Sparta) 8/6 (3+3).