Sparta na úvod ligové nadstavby porazila Ostravu, Jablonec podlehl Pardubicím

foto Utkání 1. kola nadstavby první fotbalové ligy, skupina o titulSparta Praha - Baník Ostrava, 23. dubna 2022 Praha.

Praha - Fotbalisté Sparty na úvod prvoligové nadstavbové skupiny o titul doma porazili Ostravu 3:1. Z třetího místa neúplné tabulky ztrácí čtyři body na vedoucí Slavii, která hraje v neděli s Hradcem Králové. V prvním kole skupiny o záchranu Jablonec nečekaně podlehl Pardubicím 0:1 a klesl na předposlední příčku. Poslední Karviná remizovala 1:1 se Zlínem. Souboj Teplic s Bohemians 1905 skončil výsledkem 2:2.

Spartu na Letné poslal do vedení v závěru prvního poločasu Ladislav Krejčí mladší, v rozmezí 75. až 81. minuty zvýraznili domácí náskok Tomáš Čvančara a střídající Lukáš Haraslín. Další slovenský náhradník Ladislav Almási v nastavení zmírnil ostravskou porážku a svým 14. gólem v sezoně dotáhl nejlepšího ligového střelce Václava Jurečku ze Slovácka.

Letenští si částečně spravili náladu po středeční prohře 0:2 v Olomouci a vyhráli šesté z posledních sedmi kol. Sparta doma v nejvyšší soutěži porazila Baník v devátém utkání za sebou. Pátí Slezané v lize nevyhráli sedmý z posledních osmi zápasů.

Duel na jablonecké Střelnici rozhodl v 71. minutě Tomáš Solil, který využil přesilovku po vyloučení domácího Michala Surzyna z 51. minuty. Východočeši venku v nejvyšší soutěži zvítězili po sérii šesti porážek a poskočili na 14. místo tabulky o skóre za třinácté Bohemians 1905. Jablonec už 11 kol po sobě nevyhrál a na předposlední příčce má osmibodový náskok před Karvinou.

Ta doma proti Zlínu nezačala dobře, protože ve 36. minutě otevřel skóre Gruzínec Vachtang Čanturišvili. V 60. minutě vyrovnal Lukáš Bartošák, ale jeho slovenský spoluhráč Rajmund Mikuš chvíli nato dostal červenou kartu a těsně před koncem byl vyloučen i další karvinský hráč Filip Zorvan. Zlín sice nevyhrál páté ligové utkání v řadě, ale vede skupinu o záchranu s náskokem čtyř bodů na první barážovou pozici.

Bohemians 1905 v Teplicích dvakrát ztratili vedení. Na branku Antonína Křapky ze 33. minuty odpověděl krátce po přestávce Daniel Trubač. Pražanům rychle vrátil vedení Petr Hronek, ale v 71. minutě rozhodl o dělbě bodů Tomáš Vondrášek. "Klokani" v lize nevyhráli podesáté za sebou a na dvanácté Teplice ztrácí bod. Speciální milník oslavil hostující kapitán Josef Jindřišek, který nastoupil k 300. ligovému zápasu za vršovický tým.

V neděli se vedle utkání Hradec Králové - Slavia uskuteční i další duel ve skupině o titul mezi Plzní a Slováckem. Rozehraje se rovněž skupina o umístění. V úvodních semifinále České Budějovice přivítají Mladou Boleslav a Olomouc doma vyzve Liberec.

Nadstavba první fotbalové ligy - skupina o titul:

Sparta Praha - Baník Ostrava 3:1 (1:0)

Branky: 41. Ladislav Krejčí II, 75. Čvančara, 81. Haraslín - 90.+3 Almási. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Kubr - Machálek (video). ŽK: Höjer, Ladislav Krejčí II - Smékal, Kaloč. Diváci: 8617.

Nadstavba první fotbalové ligy - skupina o záchranu:

FK Jablonec - FK Pardubice 0:1 (0:0)

Branka: 71. Solil. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler - Štěrba (video). ŽK: Lupač (Pardubice). ČK: 51. Surzyn (Jablonec). Diváci: 1613.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 2:2 (0:1)

Branky: 51. Trubač, 71. Vondrášek - 33. Křapka, 55. Hronek. Rozhodčí: Zelinka - Caletka, Kotalík - Franěk (video). ŽK: Puškáč (Bohemians). Diváci: 2131.

MFK Karviná - Fastav Zlín 1:1 (0:1)

Branky: 60. Bartošák - 36. Čanturišvili. Rozhodčí: Berka - Vlček, Kříž - Petřík (video). ŽK: Šehič, Čmelík - Matejov, Cedidla. ČK: 70. Mikuš, 90. Zorvan (oba Karviná). Diváci: 1320.

Skupina o umístění - úvodní semifinále:

16:00 Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav, Sigma Olomouc - Slovan Liberec.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 29.05.2024 ČTK