MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Švédové udolali v úvodu Českých her ve Vídni Rakousko 1:0

Hokejisté Švédska ve svém úvodním utkání Českých her porazili domácí Rakousko 1:0. Zápas hraný ve Vídni rozhodl ve 46. minutě v přesilové hře Linus Karlsson. V sobotu se Seveřané utkají v Ostravě s Českem.

Brankář Rakouska Bernhard Starkbaum
zdroj: ZUMA autor: David Bitzan

Rakousko na třetím turnaji seriálu Euro Hockey Tour nahradilo Rusko, které bylo z mezinárodních hokejových akcí vyloučeno po ruské invazi na Ukrajinu.

Zápas v rakouské metropoli nabídl minimum šancí. V 25. minutě Raffl napřáhl z mezikruží z první a těsně minul švédskou branku. Na druhé straně Karlsson obkroužil branku, ale trefil jen rameno gólmana Starkbauma.

Tre kronor rozhodli o výhře ve 46. minutě, když po 25 vteřinách využili početní výhodu. Karlsson napřáhl před kruhem a ranou pod horní tyč zařídil svému týmu plný bodový zisk.

Švédsko - Rakousko 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 46. Karlsson (Själin, Wallmark). Rozhodčí: Siegel, Smetana - Nothegger, Riecken. Vyloučení: 1:4. Využití 1:0. Diváci: 3000.

Švédsko: Högberg - Persson, Lindholm, Pettersson, Själin, Mattsson, Roos - Karlsson, Wallmark, Nordström - Karlkvist, Olofsson, Rosdahl - Hartmann, Kellman - Bromé - Lundin, Aman, Lang. Trenér: Markus Akerblom.

Rakousko: Starkbaum - Maier, Unterweger, Zündel, Heinrich, Wolf, Hackl, Wimmer, Brunner - Lebler, Haudum, Ganahl - Schneider, Nissner, Raffl - Feldner, Baumgartner, Zwerger - Huber, Achermann, Wukowits. Trenér: Roger Bader.