Ján Pardavý a Craig Ramsay

MS v hokeji: Nedorozumenie medzi trénermi? Ramsay: Snažil som sa to zvrátiť, ale bolo neskoro

Martin Toth-Vaňo • 15. máj 2022 o 08:59
Druhý zápas na majstrovstvách sveta slovenským hokejistom nevyšiel. Prehrali s Nemeckom 1:2, no tréner Craig Ramsay po stretnutí nevešal hlavu a prílišne nekritizoval.

Od začiatku sa hral rýchly hokej a tímy si nedarovali veľa priestoru na ľade. „Keď som sa prvýkrát pozrel na čas, tak ostávalo do konca prvej tretiny vyše 11 minút. Bolo to veľmi rýchle, len sa išlo a išlo. Bolo to o tom, kto dokáže lepšie vystreliť, kto zablokuje viac striel. Napokon to vyšlo im. Ale bol to skvelý rýchly zápas. Takýto hokej chceme hrať,” zhodnotil duel Craig Ramsay.

Čo musí robiť Slovensko lepšie, aby sa dokázalo viac presadiť a častejšie skórovalo? „Musíme pochopiť, že v prvom rade sme tím. Úlohou každého je hrať čo najlepšie v každom striedaní. Nechcem od hráčov, aby boli perfektní, ale aby dali zo seba to najlepšie.

Keď máte šancu vystreliť, vystreľte. Keď cloníte brankárovi, čo najviac mu prekážajte vo výhľade. Potrebujeme teče a dorážky. Zablokovali veľa striel, keď sme mali šancu, bol tam ich brankár, ktorý bol veľmi dobrý. Náš gólman nám dal šancu vyhrať, ale nedokázali sme sa gólovo presadiť.”

Slovenskí hráči si situáciu často komplikovali sami a nasilu hľadali spôsoby, ako ešte vyšperkovať celú akciu. Absentovala častejšia streľba, najmä v presilovke o dvoch hráčov a aj v záverečnej hre bez brankára.

„Stále úplne nerozumieme, ako to máme hrať. Potrebujeme pred bránkou veľkého hráča ako je Slafkovský a len strieľať a nechať ich, nech s ním bojujú. Stále sme sa ale chceli s pukom dostať len bližšie a bližšie k bránke. Ich gólmanovi sme to veľmi nesťažili, videl veľa pukov,” povedal svoj pohľad Craig Ramsay.

Ihneď po stretnutí však neuvažoval, že by spravil do ďalšieho súboja zmeny v zostave. „V tretej tretine sme urobili pár zmien. Niekedy musíte byť silný a nájsť dostatok charakteru, aby ste im dali šancu nájsť si svoju cestu. Prvý útok predtým spolu nehral, ale všetci traja majú talent a dobré schopnosti. Druhý útok je veľký a silný. Máme hráčov, ktorí vedia dať gól, je to len o tom, aby sa puk dobre odrazil a niekto išiel do brankára... To je ten rozdiel.

To že ste neskórovali neznamená, že ste nemali šance. Niekto sa môže pozrieť na výsledok a povedať, že to bolo hrozné, ale to nie je pravda. Hrali sme dobre, snažili sme sa, hrali sme ako tím. Len sme nedokázali dať gól. Neobávam sa však toho. Nerobím zmeny len preto, aby som nejaké spravil,” vyjadril sa kanadský kouč.

V tretej tretine stiahol hru na tri útoky, spojil Adama Lišku s Kristiánom Pospíšilom, pri ktorých sa striedali na centri Alex Tamáši a Jakub Minárik.

V závere zápasu sa udiala aj zvláštna situácia. Po zakázanom uvoľnení Nemecka slovenská striedačka najskôr nechcela brať oddychový čas, napokon ho ale zobrala, aj keď Craig Ramsay ukazoval, aby ho nebrali. Čo sa stalo?

„Bolo tam nedorozumenie v komunikácii. V takejto situácii je to podľa mňa oveľa lepšie bez oddychového času. Ján Pardavý mal ale všetko nachystané, snažil som sa to ešte zvrátiť, ale už bolo neskoro,” vysvetlil hlavný tréner.