FC Barcelona - Eintracht Frankfurt

FC Barcelona - Eintracht Frankfurt Zdroj: reuters

Analýza finále Európskej ligy: Frankfurt sa škótmi nenechá zaskočiť

ŠPORT.sk • 18. máj 2022 o 16:16
Finále Európskej ligy má prekvapujúce obsadenie. Pri pohľade na semifinále sa čakalo, že do boja o titul postúpi Lipsko a West Ham, ale opak je pravdou.
Tipni si
Tipni si

Analýza finále Európskej ligy >>

Pozor na Rangers

Lipsko rozohralo dvojzápas dobre, keď doma vyhralo 1:0, ale Rangers ukázali väčšiu nezlomnosť, túžbu po víťazstve a po Dortmunde vyradil ďalšieho nemeckého súpera. Škótsky majster už po 1. polčase viedol 2:0, no potom Nkunku vyrovnal stav dvojzápasu, ale Lundstram v 81. minúte rozhodol o postupe Rangers do prvého finále od roku 2008, keď neuspel so Zenitom. Obhájiť domáci titul sa im nepodarilo, za zmienku stojí aspoň dobrý finiš, keďže ostatné tri duely vyhrali. O motiváciu teda majú postarané, ale možno ešte viac chcú uspieť futbalisti Eintrachtu Frankfurt.

Triumf v EL = cesta do LM

Nemecký tím má za sebou priemernú sezónu v Bundeslige, keď obsadil až 11. priečku a v domácej súťaži naposledy zvíťazil 13. marca. V Európe je to však o inom. Po Betise Sevilla a hlavne Barcelone si Frankfurt poradil aj s West Hamom a to pomerne hladko. V oboch dueloch totiž triumfoval o gól (2:1 a 1:0). Nemecký celok na finálovú účasť v pohárovej Európe čakal dlhých 42 rokov. Väčšie absencie hlási Rangers, späť sa pravdepodobne ešte nevráti jamajský strelec Kemar Roofe.

Čo odporúčame tipovať

Frankfurt – Rangers - 1

Rangers dá gól - nie

Frankfurt má kvalitnejší káder, jeho hráči sú skúsenejší, viacerí z nich si pred tromi rokmi zahrali semifinále Európskej ligy, preto zvíťazia. V tejto súťaži sme boli svedkami viacerých prestreliek, ale finále také nebude. Rangers by dokonca ani nemuseli skórovať.