‚Začátky máme silné, ale ve druhé třetině nás přehráli.‘ Tahoun Pastrňák hodnotí zápas s Norskem

Čeští hokejisté porazili na mistrovství světa Norsko 4:1 a od jistoty účasti ve čtvrtfinále je dělí zisk jediného bodu. K vítězství nad Norskem pomohl třemi body za dva góly a jednu asistenci David Pastrňák.

Tampere Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák při utkání s Norskem

David Pastrňák při utkání s Norskem | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

„Začátek mi zatím vyšel, ale jako tým jsme měli výborné starty. A o to jde,“ říkal Radiožurnálu skromně po utkání David Pastrňák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si ohlasy Davida Pastrňáka a Kariho Jalonena v příspěvku Petra Kadeřábka

A příliš slov na jeho adresu neměl po zápase ani trenér Kari Jalonen. „Hrál zatím dva zápasy a dal tři góly. Co bych měl říkat,“ prozradil s úsměvem.

Pastrňák si přitom po prvním utkání, které v Tampere odehrál proti Lotyšsku, stěžoval, že na něj dopadá časový posun. A po duelu s Norskem?

„Dneska ještě hůř než minule. Ale doufejme, že to už je za mnou,“ věří Pastrňák.

Únava na něm byla na ledě viditelná. Obzvlášť ve druhé třetině dělal i on chyby ve středním i obranném pásmu. A tak bere i na sebe to, že soupeř byl v prostřední části herně lepší.

„Druhou třetinu nás obrovsky přehráli při hře pět na pět. Měli u nás v obranném pásmu pár zámků. Ale to pramenilo z našich chyb.“

Norsko - Česko 1:4. Nervózní utkání rozhodl dvougólový Pastrňák, bodově si polepšil i Červenka

Jenže ve třetí třetině dodal českým hokejistům David Pastrňák klid. To když hned na začátku dokázal bravurně proměnit trestné střílení a po brance z přesilovky z úvodní části přidal svůj druhý gól v utkání. V závěru mohl završit hattrick.  Při norské hře bez brankáře mohl od červené čáry vystřelit do prázdné branky soupeře, ale volil přihrávku na Romana Červenku

„Samozřejmě jsem věděl, že jsem měl dva góly. Možná kdyby to bylo o gól, tak bych střílel, ale když to bylo o dva, tak jsem to chtěl dát ‚Červusovi‘.“

A Roman Červenka nabídkou od Davida Pastrňáka nepohrdl, pečetil výhru nad Norskem a zároveň se vrátil do čela kanadského bodování celého šampionátu.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít