Uzávěrka 15. 8.

Národní knihovna ČR – konkurz (vedoucí oddělení – konzervátor/ka)

Publikováno 24. 5. 2022

Národní knihovna České republiky hledá uchazečku/uchazeče na obsazení pracovního místa: vedoucí oddělení –⁠ konzervátor/ka.

Požadavky na uchazeče:

  • min. VŠ v bakalářském studijním programu v oboru restaurování papíru a 5letou praxi s vedením lidí
  • aktivní znalost českého jazyka
  • znalost základů chemie pro práci restaurátora, konzervátorských a restaurátorských postupů opravy knih, vazby a převazby knih, práce s papírovinou včetně dolévání papíru, preventivní konzervace
  • základní znalost fotografování s digitálním fotoaparátem
  • uživatelskou znalost práce s PC (MS Office)

Náplň práce:

  • vedení oddělení preventivní konzervace
  • zajišťování preventivní péče o historické a novodobé knihovní fondy
  • provádění a řízení náročných průzkumů fyzického stavu knihovních fondů a náročných konzervací a konzervátorských zásahů na knihovním fondu
  • v rámci preventivní péče koordinace a zajišťování výroby ochranných obalů na knihovní fondy, očisty knihovních fondů a vazeb i převazeb knihovních fondů
  • zpracovávání komplexních koncepcí péče o sbírkové předměty, novodobé knižní fondy

Nabízíme:

  • pracovní poměr na plný úvazek na dobu určitou – jeden rok
  • pracoviště v Praze Hostivaři
  • platové zařazení v platové třídě 11 (dle NV č. 341/2017 Sb. v platném znění)
  • široké spektrum benefitů: 5 týdnů dovolené, až 5 dní volna z kolektivní smlouvy, stravenky, zvýhodněné vstupy do divadel, akcí v Klementinu, AMG karta opravňující k bezplatným nebo zvýhodněným vstupům do muzeí a galerií

Nástup od října 2022.

V případě zájmu zašlete prosím nejpozději do 15. 8. 2022 profesní životopis na e-mailovou adresu . Do předmětu zprávy uveďte „Vedoucí oddělení –⁠ konzervátor“.

Vybraní uchazeči budou pozváni na osobní pohovor.

Zasláním Vašeho životopisu Národní knihovně České republiky dáváte souhlas ke zpracování Vašich osobních dat a jejich uchování výhradně za účelem zprostředkování zaměstnání po dobu výběrového řízení, nejdéle však jeden rok od jejich zaslání.