2. kolo: První výhra Plzně v sezoně, tabulku vede Liberec

foto 2. kolo první fotbalové ligy:Viktoria Plzeň - FK Pardubice, 6. srpna 2022 Plzeň. Václav Pilař z Plzně se probíjí pardubickou obranou.

Praha - Fotbalisté Plzně v druhém kole první ligy doma udolali Pardubice 2:1 a po úvodní remíze v Teplicích poprvé v nové sezoně nejvyšší soutěže zvítězili. Tabulku vede Liberec, který rozdrtil Teplice 5:1 a i napodruhé vyhrál. Nováček z Brna nečekaně zvítězil v Olomouc 2:0 a zůstává neporažen. Bohemians 1905 v přestřelce remizovali 3:3 s Ostravou.

Plzeň poslal v 21. minutě do vedení Jan Kliment. Krátce po změně stran srovnal pardubický Tomáš Solil, ale čtvrt hodiny před koncem rozhodl Milan Havel. Obhájci titulu protáhli svou rekordní sérii bez ligové porážky na 24 zápasů. Viktoria se vítězně naladila na úterní domácí odvetu 3. předkola Ligy mistrů proti Tiraspolu, v níž bude navazovat na výhru 2:1 z úvodního duelu v Moldavsku. Pardubičtí ani napodruhé v tomto ligovém ročníku nebodovali.

Liberec navázal na nečekané vítězství 2:1 na Spartě a jako dosud jediný tým vyhrál obě úvodní kola. V neděli ho mohou napodobit ještě Hradec Králové a České Budějovice. Slovan si připsal nejvyšší ligové vítězství od listopadu 2019, kdy doma rozdrtil Zlín 5:0. Tepličtí naopak nenavázali na nečekanou remízu 2:2 z úvodního kola proti Plzni.

Liberec poslal do vedení Mohamed Doumbia, ve 22. minutě se prosadil Maksym Talovjerov a pak si premiérový hattrick v české nejvyšší soutěži připsal Mick van Buren. Za Teplice skóroval Jakub Urbanec, který navázal na dvě branky z úvodního kola.

Brno v Olomouci vedlo od 20. minuty, kdy se trefil Jakub Řezníček, pojistku pak přidal v 70. minutě Michal Ševčík. Jediný nováček nejvyšší soutěže poprvé po návratu mezi elitu zvítězil a v součtu s úvodní remízou se Slováckem drží neporazitelnost v nové sezoně. V Olomouci Zbrojovka v lize vyhrála po 20 letech a 13 zápasech. Sigma nenavázala na vítězství z prvního kola v Ostravě.

Bohemians 1905 přišli proti Ostravě o dvoubrankový náskok. Hosty dostal v Ďolíčku do vedení Nemanja Kuzmanovič, ale Pražané trefami Petra Hronka, Romana Květa a Antonína Křapky během úvodních 22 minut skóre otočili. Za Baník se po změně stran prosadili Jiří Klíma a střídající Muhamed Tijani.

Slezané v lize s "Klokany" podesáté za sebou neprohráli. Bohemians v sezoně nejvyšší soutěže i napodruhé bodovali, v prvním kole zvítězili 3:0 v Jablonci. Naopak Ostrava stejným poměrem doma na úvod podlehla Olomouci.

V neděli jsou na programu zbylé čtyři zápasy 2. kola. České Budějovice přivítají Spartu, Mladá Boleslav bude hostit Jablonec, Slovácko nastoupí proti Hradci Králové a Slavia se představí proti Zlínu.

Výsledky 2. kola první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)

Branky: 20. Řezníček, 70. Ševčík. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Volf - Franěk (video). ŽK: Texl, Přichystal, Šural, Granečný (všichni Brno). Diváci: 4636.

Viktoria Plzeň - FK Pardubice 2:1 (1:0)

Branky: 21. Kliment, 75. Havel - 55. Solil. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Líkař - Orel (video). ŽK: Dedič - Toml, Hlavatý. Diváci: 7251.

Slovan Liberec - FK Teplice 5:1 (3:1)

Branky: 45.+1, 53. a 69. Van Buren, 9. Doumbia, 22. Talovjerov - 43. Urbanec. Rozhodčí: Radina - Kubr, Šimáček - Hocek (video). ŽK: Červ - Hyčka. Diváci: 4500.

Bohemians Praha 1905 - Baník Ostrava 3:3 (3:1)

Branky: 6. Hronek, 19. Květ, 22. Křapka - 5. Kuzmanovič, 49. J. Klíma, 79. Tijani. Rozhodčí: T. Klíma - Nádvorník, Machač - Štěrba (video). ŽK: Hronek, Petrák - Laštůvka, Sanneh, Frydrych, Vrba (trenér). Diváci: 6012.

Další program:

Neděle 7. srpna:

16:00 Dynamo České Budějovice - Sparta Praha, FK Mladá Boleslav - FK Jablonec, 1. FC Slovácko - FC Hradec Králové,

19:00 Slavia Praha - Trinity Zlín.