Archiv D: Blahopřání

Dinamo Záhřeb šokovalo v Lize mistrů výhrou nad Chelsea, PSG přehrálo Juventus

Fotbalisté Chelsea prohráli v úvodním zápase Ligy mistrů na hřišti záhřebského Dinama senzačně 0:1. Obhájce trofeje Real Madrid vstoupil soutěže výhrou 3:0 na hřišti Celticu Glasgow. Manchester City zvítězil v Seville 4:0 a Paris St. Germain doma zdolal turínský Juventus 2:1.

Úřadující chorvatský šampion Dinamo rozhodl o výhře nad favorizovanou Chelsea už ve 13. minutě poté, co Oršič úspěšně vyřešil rychlý protiútok. Po změně stran oba týmy napálily brankovou konstrukci.

Triumf Paris St. Germain nad Juventus zařídil Mbappé. Mistr světa s Francií zaznamenal oba góly domácích v 5. a 22. minutě. Za "starou dámu" snížil střídající McKennie.

Real vstřelil v Celtic Parku všechny branky ve druhém dějství. Od 56. do 77. minuty skórovali Vinícius Júnior, Modrič a Hazard. V "efku" triumfoval Šachtar Doněck 4:1 v Lipsku, dvěma góly k tomu přispěl útočník Šved.

Na jasném vítězství Manchesteru City v Seville se dvěma zásahy podílel kanonýr Haaland. Dvaadvacetiletý norský reprezentant zaznamenal v posledních čtyřech soutěžních zápasech devět gólů. O zbylé branky se postarali Foden a Dias.

Dortmund ve skupině G porazil FC Kodaň 3:0. Borussia položila základy triumfu v prvním poločase po trefách kapitána Reuse a Guerreiry. Pojistku přidal po přestávce Bellingham.

Benfica Lisabon ve skupině H porazila Maccabi Haifa 2:0. Za portugalský celek se v 50. a 54. minutě prosadili Rafa Silva a Grimaldo.

Ve skupině E zaváhal i jiný favorit AC Milán. Salcburk šel proti "rossoneri" do vedení v 28. minutě zásluhou Okafory, za obhájce italského titulu ještě v úvodním dějství srovnal Saelemaekers.

Výsledky 1. kola fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Dinamo Záhřeb - Chelsea 1:0 (1:0)
Branka: 13. Oršič. Rozhodčí: Kovács (Rum.).

Salcburk - AC Milán 1:1 (1:1)
Branky: 28. Okafor - 40. Saelemaekers. Rozhodčí: Jovanovič (Srb.).

Skupina F:

Lipsko - Šachtar Doněck 1:4 (0:1)
Branky: 57. Simakan - 16. a 58. Šved, 76. Mudryk, 85. Traoré. Rozhodčí: Pinheiro (Portug.).

Celtic Glasgow - Real Madrid 0:3 (0:0)
Branky: 56. Vinícius Júnior, 60. Modrič, 77. Hazard. Rozhodčí: Schärer (Švýc.).