Fotbalisté Švýcarska v "české" skupině Ligy národů vyhráli ve Španělsku 2:1

foto Španělský fotbalista Pau Torres (vlevo) a Breel Embolo ze Švýcarska v utkání skupiny A2 Ligy národů v Seville, 24. září 2022.

Praha - Fotbalisté Švýcarska překvapivě zvítězili v "české" skupině Ligy národů ve Španělsku 2:1. Výběr země helvétského kříže odsunul Čechy, s nimiž se utká doma v úterý, na poslední místo tabulky A2. Ve druhé výkonnostní skupině Srbsko doma díky hattricku Aleksandara Mitroviče přehrálo Švédy 4:1 a Ukrajina zvítězila v Arménii 5:0.

Švýcary poslal v Zaragoze do vedení v 21. minutě Akanji. Za "La Roja" srovnal po změně stran Alba, ale o tři minuty později odpověděl Embolo. Španělsko podlehlo Švýcarům poprvé od mistrovství světa 2010 a po šesti zápasech a ve skupině je druhé o dva body za Portugalci, kteří v pražském Edenu deklasovali Čechy 4:0.

Mitrovič se dvakrát prosadil už v úvodním dějství, v němž otočil skóre z 0:1 na 2:1. Třígólový večer dokonal krátce po přestávce, konečný výsledek stanovil Lukič. Srbsko se kolo před koncem bodově dotáhlo na Nory, s nimiž se v úterý v Oslu utká o přímý postup do elitní skupiny A.

Norové prohráli ve Slovinsku 1:2. Seveřané sice díky kanonýru Haalandovi vedli, ale Slovinci otočili skóre a na poslední místo odsunuli Švédy, jimž hrozí sestup do skupiny C.

Skotsko zdolalo rovněž po obratu Irsko 2:1, vítězný gól vstřelil v 82. minutě z penalty Christie. Ostrovní celek nadále vede skupinu B1 o dva body před Ukrajinou. Za ni se v Arménii dvakrát trefil Dovbyk.

Izrael porazil ve skupině B2 Albánii 2:1. O patro níž ve skupině C2 Severní Irsko zdolalo Kosovo 2:1 a Kypr vyhrál 1:0 nad Řeky, kteří už jistě postoupí.