Manchester United zvítězil na hřišti Fulhamu 2:1 gólem v nastavení

foto Fotbalista Manchesteru United Alejandro Garnacho (vpravo) střílí gól v utkání 16. kola anglické ligy na hřišti Fulhamu, 13. listopadu 2022.

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United v 16. kole anglické Premier League zvítězili na hřišti Fulhamu 2:1. Vítěznou trefu obstaral v nastavení Garnacho. Aston Villa vyhrála v Brightonu 2:1. Nový trenér Unai Emery s týmem uspěl i ve druhém utkání v soutěži. Dvěma góly se o první venkovní vítězství Aston Villy v sezoně zasloužil Danny Ings.

Svůj první gól v dresu Manchesteru United vstřelil ve 14. minutě Christian Eriksen a stal se prvním Dánem, který za "Rudé ďábly" skóroval od 26. září 1995. Tehdy se trefil gólman Peter Schmeichel hlavou po rohovém kopu do sítě Rotoru Volgograd.

V 59. minutě přišel do hry Daniel James, který se o dvě minuty později postaral o vyrovnání. Trefil se do sítě svého bývalého klubu, odkud loni v létě přestoupil do Leedsu United, odkud nyní hostuje ve Fulhamu. Eriksen se pak ještě v nastavení podílel asistencí na vítězném gólu mladíka Garnacha.

Manchester United se oklepal z venkovní prohry s Aston Villou z minulého kola a je pátý. Fulham potřetí v řadě nezvítězil a je devátý.

V Brightonu jako první skórovali domácí, a to již po 49 vteřinách hry. Mac Allister využil chyby v rozehrávce hostů a propálil brankáře Martíneze. Postaral se o nejrychlejší gól svého klubu v historii Premier League.

Ve 20. minutě však Ings z penalty potrestal Dunkův faul na McGinna. Třicetiletý útočník krátce po poločasové přestávce dal také vítězný gól a s pěti brankami je nejlepším střelcem Aston Villy.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:

Brighton - Aston Villa 1:2 (2. Mac Allister - 19. z pen. a 54. Ings), Fulham - Manchester United 1:2 (61. James - 14. Eriksen, 90.+3 Garnacho).