Nečas pomohl v NHL gólem k vítězství Caroliny nad Chicagem 3:0. V brance poražených nastoupil Mrázek

Hokejisté Caroliny porazili v NHL i díky gólu Martina Nečase doma Chicago 3:0 a devátou výhrou v řadě vyrovnali klubový rekord. Porážku neodvrátil ani spolehlivý výkon Petra Mrázka, který chytil 46 střel. Pavel Zacha ukončil 17 utkání trvající gólový půst a jeho trefa z 57. minuty pomohla Bostonu k zisku bodu v Ottawě za prohru 2:3 po nájezdech. V rozstřelu se neprosadil David Pastrňák, který neprodloužil bodovou sérii na 12 zápasů.

VIDEO New York (Aktualizováno: 7:45 28. 12. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nečas byl se šesti střelami nejpilnějším střelcem zápasu a ve čtvrté minutě otevřel skóre z bekhendové dorážky. V čase 8:53 překonal Mrázka spoluhráč Connor Murphy, od jehož brusle se puk odrazil do sítě. Gól byl připsán Jesperu Fastovi.

Výhru Caroliny pojistil na začátku třetí třetiny Jordan Martinook z další dorážky. Antii Raanta zastavil 24 střel a zaznamenal první čisté konto sezony.

Ottawa se ujala ve druhé třetině trefami Tima Stützleho a Alexe DeBrincata vedení 1:0 a 2:1, za Boston vyrovnal poprvé Jake DeBrusk. O další změnu skóre se postaral Zacha, který se trefil z levého kruhu mezi betony Cama Talbota a připsal si dvoustý bod v NHL (73+127).

Český útočník skóroval poprvé od 13. listopadu a počtvrté v sezoně. V dlouhé sérii 17 utkání bez gólu posbíral 11 asistencí.

Rozstřel rozhodl DeBrincat, zatímco Talbot nepustil žádný gól ze tří nájezdů a korunoval tím povedený výkon, když během 65 minut hry zastavil 49 střel. Vychytal i Pastrňáka, který vypálil šestkrát. Havířovský rodák na něj nevyzrál ani ve třetí sérii rozstřelu a v situaci, kdy musel dát gól, aby zápas pokračoval, minul branku.

VÝSLEDKY NHL

Carolina - Chicago 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Nečas, 9. Fast, 45. Martinook. Střely na branku: 49:24. Petr Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval tři branky z 49 střel a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Diváci: 18.814. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Fast, 3. Martinook (všichni Carolina).

NY Rangers - Washington 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 9. Johansson, 38. Gustafsson, 40. Eller, 57. Sheary. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Gustafsson, 3. Sheary (všichni Washington).

Ottawa - Boston 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 34. a rozhodující sam. nájezd DeBrincat, 29. Stützle - 31. DeBrusk, 57. Zacha. Střely na branku: 32:51. Diváci: 20.016. Hvězdy zápasu: 1. Talbot (Ottawa), 2. Swayman (Boston), 3. Batherson (Ottawa).

NY Islanders - Pittsburgh 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 2. a 44. Lee, 21. a 37. Barzal, 32. Bailey - 16. Joseph. Střely na branku: 42:21. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Lee, 3. Bailey (všichni NY Islanders).

Nashville - Dallas 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 21. F. Forsberg, 29. Trenin - 23. a 60. Hintz, 2. Jamie Benn. Střely na branku: 28:33. Diváci: 17.768. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. Saros, 3. Trenin (oba Nashville).

St. Louis - Toronto 4:5 v prodl. (1:2, 2:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 8. Rosen, 28. O'Reilly, 30. Faulk, 46. Kyrou - 4. Holl, 20. Tavares, 26. Kerfoot, 36. Järnkrok, 65. W. Nylander. Střely na branku: 34:37. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok, 2. W. Nylander (oba Toronto), 3. O'Reilly (St. Louis).

Winnipeg - Minnesota 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Dubois - 6. Spurgeon, 7. Zuccarello, 29. F. Gaudreau, 58. Walker. Střely na branku: 32:28. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. Spurgeon (oba Minnesota), 3. Dubois (Winnipeg).

Arizona - Colorado 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 4. Gostisbehere, 12. Crouse, 26. Schmaltz, 37. Moser, 44. Carcone, 60. Keller - 5. Rodrigues, 32. Makar, 46. Rantanen. Střely na branku: 33:31. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Crouse, 2. Chychrun, 3. Carcone (všichni Arizona).

Calgary - Edmonton 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Backlund - 25. Barrie, 48. McDavid. Střely na branku: 47:22. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. S. Skinner, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Ritchie (Calgary).

Vancouver - San Jose 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Branky: 5. a 53. Horvat, 17. E. Pettersson, 25. Michejev, 27. Q. Hughes, 58. Boeser - 20. a 55. Meier. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.875. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. Michejev, 3. Martin (všichni Vancouver).

Los Angeles - Vegas 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 12. Vilardi, 34. Danault, 49. Iafallo, 60. Arvidsson - 14. Amadio, 31. McNabb. Střely na branku: 25:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Iafallo, 2. Danault, 3. Arvidsson (všichni Los Angeles).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít