Produktivitu NHL vede McDavid o 15 bodů, Pastrňák je sedmý

foto Utkání NHL Edmonton - Seattle, 3. ledna 2023. Connor McDavid z Edmontonu Oilers (vpravo) střílí gól, vlevo brankář Martin Jones ze Seattle Kraken.

New York - Kanadský hokejový útočník Connor McDavid z Edmontonu vede produktivitu NHL o 15 bodů před německým spoluhráčem Leonem Draisaitlem. Sedmý je český kanonýr David Pastrňák z Bostonu, který na vedoucího McDavida ztrácí 23 bodů. Mezi střelci se Pastrňák s 25 góly dělí o šesté místo a za lídrem McDavidem zaostává o osm branek.

McDavid útočí na třetí zisk Art Ross Trophy pro vítěze kanadské bodování za sebou a celkově pátý v kariéře. Ve 39 zápasech zaznamenal 73 bodů a tabulku střelců vede o tři góly před Američanem Tagem Thompsonem z Buffala. Draisaitl má na kontě 21 branek a 37 asistencí.

Pastrňák zaznamenal v 37 utkáních 50 bodů a mezi střelci je šestý spolu Mikkem Rantanenem z Colorada. Martinu Nečasovi z Caroliny, který v 38 duelech nasbíral 37 bodů (17+20), patří v kanadském bodování 44. místo. Tomáš Hertl ze San Jose na 51. pozici zaznamenal v 37 duelech 36 bodů (13+23).

11. M. Tkachuk (Florida) 36 47 (20+27)
12. Nugent-Hopkins (Edmonton) 39 46 (19+27)
13. W. Nylander (Toronto) 38 45 (22+23)
14. J. Hughes (New Jersey) 38 44 (22+22)
15. Hintz (Dallas) 38 44 (19+25)
Matthews (Toronto) 38 44 (19+25)
17. E. Pettersson (Vancouver) 35 44 (17+27)

Brankáři:

Vítek Vaněček (New Jersey) odchytal v 25 zápasech 1322:50 minut, inkasoval 51 branek, má průměr 2,31 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 91,4 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

Pavel Francouz (Colorado) odchytal v devíti zápasech 535:26 minut, inkasoval 25 branek, má průměr 2,80 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 91,3 procenta.

Lukáš Dostál (Anaheim) odchytal v sedmi zápasech 390:36 minut, inkasoval 23 branek, má průměr 3,53 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,9 procenta.

David Rittich (Winnipeg) odchytal v devíti zápasech 529:18 minut, inkasoval 23 branek, má průměr 2,61 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,6 procenta.

Karel Vejmelka (Arizona) odchytal v 27 zápasech 1614:23 minut, inkasoval 87 branek, má průměr 3,23 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 90,6 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

Daniel Vladař (Calgary) odchytal v 13 zápasech 763:30 minut, inkasoval 36 branek, má průměr 2,83 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,5 procenta.

Petr Mrázek (Chicago) odchytal v 14 zápasech 801:08 minut, inkasoval 56 branek, má průměr 4,19 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 87,8 procenta.