Walka o mistrzostwo trwała do ostatnich sekund. Wielkie emocje w Super Bowl

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: finał Super Bowl
PAP/EPA / JOHN G. MABANGLO / Na zdjęciu: finał Super Bowl
zdjęcie autora artykułu

Super Bowl LVII przeszedł do historii. Nowym mistrzem NFL zostało Kansas City Chiefs, który w finale pokonał Philadelphię Eagles. Kibice zobaczyli świetne widowisko, którego losy ważyły się do samego końca.

W tym artykule dowiesz się o:

W Polsce futbol amerykański nie jest zbyt popularny, ale Super Bowl to wydarzenie, które przyciąga miliony kibiców z całego świata. W tym roku najlepszą drużynę NFL poznaliśmy na stadionie State Farm w Glendale w Arizonie, a o prestiżowe trofeum zmierzyli się Kansas City Chiefs i Philadelphia Eagles.

Już pierwsza kwarta pokazała, że czeka nas bardzo zacięta rywalizacja. Podczas pierwszej przerwy mieliśmy wynik 7:7, ale w połowie spotkania to gracze z Filadelfii prowadzili 24:14. Wydawało się, że "Orły" zaczynają zmierzać po tytuł, ale w drugiej części meczu sytuacja zaczęła się powoli odwracać.

Problemy Kansas City Chiefs pogłębiły się, gdy kontuzji kostki doznał Patrick Mahomes, czyli jeden z liderów tego zespołu. On jednak zacisnął zęby, wrócił na boisko i pomimo urazu pomógł odwrócić losy meczu.

Po trzech kwartach Eagles prowadzili już tylko sześcioma punktami, a w ostatniej partii wypuścili mistrzostwo z rąk. Kluczowa akcja miała miejsce w samej końcówce, a bohaterem został Harrison Butker, który kopnął za trzy punkty, a Kansas City Chiefs zwyciężyło 38:35. Dla tego klubu jest to trzecie Super Bowl w historii.

Finałowe spotkanie NFL to zawsze także wiele pozasportowych wydarzeń, o których mówi się na całym świecie. W tym roku hymn zaśpiewał Chris Stapleton, a wielu kibiców z niecierpliwością czekało na koncert, który w przerwie meczu dała Rihanna.

Super Bowl przyciąga tak ogromną widownię, że firmy płacą gigantyczne pieniądze, aby zareklamować się przy okazji tego wydarzenia. W tym roku koszt 30-sekundowego spotu reklamowego w telewizji wynosił aż 7 milionów dolarów.

Legenda sportu kończy karierę w wieku 45 lat! Tym razem definitywnie >> 20-latek świętował tytuł. Kilka godzin później już nie żył >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty