McDavid vede produktivitu NHL o 20 bodů, Pastrňák je pátý

foto Utkání NHL Edmonton - Philadelphia, 21. února 2023. Zprava Ivan Provorov z Philadelphie Flyers a Connor McDavid z Edmontonu Oilers.

New York - Kanadský hokejový útočník Connor McDavid z Edmontonu vládne produktivitě NHL s náskokem 20 bodů před německým spoluhráčem Leonem Draisaitlem. Český kanonýr David Pastrňák z Bostonu je pátý a na lídra ztrácí 28 bodů. Mezi střelci je Pastrňák s 41 góly druhý a za McDavidem zaostává o tři branky.

McDavid se blíží třetímu zisku Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování za sebou a celkově pátému v kariéře. V 58 zápasech zaznamenal 105 bodů za 44 gólů a 61 asistencí. Draisaitl má na kontě z 56 utkání 34 branek a 51 přihrávek.

Třetí je Rus Nikita Kučerov z Tampy Bay s 80 body (21+59) z 56 duelů, čtvrtý Američan Matthew Tkachuk z Floridy má z 57 zápasů o dva body méně (28+50).

Pastrňák si připsal 77 bodů v 56 zápasech. Martinu Nečasovi z Caroliny, který v 56 startech nasbíral 51 bodů (22+29), patří 56. místo. Tomáš Hertl ze San Jose na 79. pozici zaznamenal v 55 zápasech 47 bodů (15+32).

8. J. Robertson (Dallas) 58 72 (35+37)
9. E. Pettersson (Vancouver) 55 72 (27+45)
10. J. Hughes (New Jersey) 53 71 (35+36)
11. Marner (Toronto) 58 71 (20+51)
12. Nugent-Hopkins (Edmonton) 58 70 (27+43)

Brankáři:

Pavel Francouz (Colorado) odchytal v 15 zápasech 900:17 minut, inkasoval 38 branek, má průměr 2,53 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 91,9 procenta a jednou udržel čisté konto.

Vítek Vaněček (New Jersey) odchytal v 37 zápasech 2064:37 minut, inkasoval 81 branek, má průměr 2,35 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 91,4 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

David Rittich (Winnipeg) odchytal v 15 zápasech 844:55 minut, inkasoval 35 branek, má průměr 2,49 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 91,1 procenta.

Karel Vejmelka (Arizona) odchytal v 40 zápasech 2342:18 minut, inkasoval 132 branek, má průměr 3,38 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 90,3 procenta a třikrát udržel čisté konto.

Daniel Vladař (Calgary) odchytal v 22 zápasech 1284:37 minut, inkasoval 61 branek, má průměr 2,85 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 89,9 procenta.

Lukáš Dostál (Anaheim) odchytal v devíti zápasech 510:19 minut, inkasoval 36 branek, má průměr 4,23 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 89,5 procenta.

Petr Mrázek (Chicago) odchytal v 26 zápasech 1476:39 minut, inkasoval 95 branek, má průměr 3,86 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 88,8 procenta.