49. kolo ELH: Hradec Králové uspěl podesáté v řadě, Kladno zůstalo na dně

foto Utkání 49. kola hokejové extraligy: HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové, 24. února 2023, Olomouc. Zleva brankář Olomouce Jan Lukáš, Jordann Perret z Hradce Králové a Jan Švrček z Olomouce.

Praha - Hokejisté Hradce Králové v dnešním 49. kole extraligy vyhráli v Olomouci a připsali si již desátou výhru za sebou, čímž opět vylepšili klubový rekord. Plzeň naopak pošesté v řadě neuspěla, když podlehla doma Třinci. Hráči Pardubic obdrželi Pohár Jaroslava Pouzara pro vítěze základní části, ale oslavu jim narušilo vítězstvím hostující Brno. Kladno nevyužilo šanci odlepit se ode dna tabulky, když těsně podlehlo Spartě.

Královéhradečtí zvítězili v Olomouci 4:0 a znovu vylepšili klubový rekord, pokaždé během vítězné série navíc slavili už v základní hrací době. Na pátý Liberec tak mají Východočeši k dobru už čtyři body. Zásluhu na dnešní výhře měla hlavně elitní formace týmu Mountfieldu, která vstřelila tři ze čtyř branek hostů. Sedmé čisté konto v sezoně si připsal brankář Henri Kiviaho.

Hokejisté Třince zvítězili na ledě Plzně 5:4 v prodloužení a v souboji trápících se týmů ukončili čtyřzápasovou sérii porážek. Po bezbrankové první třetině drželi hosté po přestřelce v prostřední části vedení 3:2, jenže domácí dokázali díky trefě kapitána Jana Schleisse v 54. minutě skóre otočit na 4:3. O necelé dvě minuty později však zajistil Ocelářům prodloužení vyrovnáním na 4:4 ještě nedávno plzeňský obránce Lukáš Kaňák.

Pardubičtí hokejisté prohráli s Brnem 1:3. Kometa ještě po 44 minutách ztrácela, díky obratu má ale jistotu předkola play off a posunula se na osmé místo. Vítězný gól vstřelil útočník Martin Zaťovič. Dynamo prohrálo druhý domácí zápas po sobě

Hokejisté Sparty vyhráli v aréně Kladna 4:3 a porazili Rytíře i počtvrté v sezoně. Gólem a dvěma asistencemi se na vítězství Pražanů nad posledním týmem soutěže podílel švédský útočník Erik Thorell. Sparta je i nadále třetí, dnes si ale definitivně zajistila přímý postup do čtvrtfinále.

Litvínov zvítězil na ledě Mladé Boleslavi 2:1. Hosté tak uspěli potřetí za sebou, přeskočili právě Středočechy na 11. místě tabulky a udělali důležitý krok na cestě za postupem do předkola play off. Všechny góly padly v úvodních 12 minutách, ten vítězný si připsal útočník Jindřich Abdul.

Vítkovice jednoznačně přehrály Karlovy Vary 6:1. Jedním gólem a třemi asistencemi se o to zasloužil Dominik Lakatoš. Vítkovičtí tak vytvořili aktuálním ziskem 95 bodů klubový rekord v základní části extraligy v tříbodovém systému a stále drží druhé místo před dotírající Spartou.

49. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Energie Karlovy Vary 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Mikuš (Fridrich, Lakatoš), 18. Dej (Lakatoš, Kotala), 23. Lakatoš, 33. Chlán (Raskob, Lakatoš), 36. Lindberg (Roberts Bukarts, Lednický), 44. Mueller (Roberts Bukarts, Raskob) - 48. Gríger (Stříteský, Hladonik). Rozhodčí: Květoň, Pražák - Blažek, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5809.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Šmerha (Šťastný, Pláněk) - 7. P. Zdráhal (Jaks, Sukeľ), 12. Abdul. Rozhodčí: Hribik, Sýkora - Zíka, Klouček. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 3457.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 4:5 v prodl. (0:0, 2:3, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Rekonen (Schleiss, Mertl), 33. Holešinský (Houdek), 48. Hrabík (Pour, Suchý), 54. Schleiss (Zámorský, Rekonen) - 28. L. Hudáček (J. Jeřábek, Nestrašil), 31. L. Hudáček (M. Růžička, Nestrašil), 36. M. Růžička (Daňo), 56. L. Kaňák (Nestrašil, J. Jeřábek), 64. M. Růžička (Nestrašil). Rozhodčí: Hejduk, J. Ondráček I - J. Ondráček II, Tůma. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Diváci: 4529.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Cingeľ (Lev, Eberle), 22. Jank (Lev), 22. Cingeľ (Eberle), 48. Okuliar (Lalancette). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Rampír, Synek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 4568.

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 12. Mandát (Vála, J. Kolář) - 45. A. Zbořil (Ďaloga), 46. Zaťovič (Šalé), 57. Kollár (Flek, Kučeřík). Rozhodčí: Mrkva, Šír - Hynek, J. Svoboda. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky:18. Cibulskis (Klepiš), 37. Dotchin (Plekanec, Kubík), 55. Plekanec (Kubík, Jágr) - 11. D. Kaše (E. Thorell, M. Jandus), 18. E. Thorell (Tomášek, Kempný), 26. Polášek (Tomášek, E. Thorell), 36. Vauhkonen (G. Thorell). Rozhodčí: Hradil, Kika - Frodl, Lhotský. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Kanadské bodování:

1. M. Růžička 49 zápasů/48 bodů (23 branek + 25 asistencí), 2. Daňo (oba Třinec) 48/47 (26+21), 3. Roberts Bukarts (Vítkovice) 49/47 (21+26), 4. Plekanec (Kladno) 49/46 (15+31), 5. Pech (České Budějovice) 48/46 (8+38), 7. Lakatoš (Vítkovice) 48/45 (17+28), 8. Nestrašil (Třinec) 41/45 (9+36), 8. Holík (Brno) 49/44 (12+32), 9. Gulaš (České Budějovice) 44/40 (23+17), 10. Radil (Pardubice) 46/40 (14+26).