Motor si vystřílel záchranu v extralize, Kladno jde do baráže. O čtvrtfinalistech rozhodne poslední kolo

Hokejisté Českých Budějovic si v předposledním kole základní části extraligy zajistili záchranu, když porazili na domácím ledě poslední Kladno 5:2. Velký boj o čtvrtfinálovou čtvrtou příčku ještě čeká Hradec Králové a Liberec, oba týmy mají před posledním kolem shodný počet 85 bodů. Hradečtí totiž podlehli Spartě 2:3, zatímco Bílí Tygři vybojovali v Karlových Varech výhru 4:3 v prodloužení.

Video České Budějovice (Aktualizováno: 20:45 3. 3. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Přikryl z Českých Budějovic překonává brankáře Kladna Adama Brízgalu.

Filip Přikryl z Českých Budějovic překonává brankáře Kladna Adama Brízgalu. | Foto: Václav Pancer | Zdroj: ČTK

Motor potřeboval k jistotě 13. místa získat proti svému konkurentovi 3 body, k čemuž vykročil ve 2. třetině, kdy pěknou kombinaci zakončil do odkryté branky Jakub Valský.

To českobudějovické hokejisty v domácím prostředí nakoplo a díky gólům Zdeňka Doležala, Petra Šenkeříka a Filipa Přibyla se dostali do pohodlného vedení 4:0. Ani dvojité snížení v podání Kladna Jihočechy nerozházelo a jistotu vítězství jim dal ve třetí třetině z přesilovky Roman Vráblík.

K záchraně dovedl Motor v zápase proti svému bývalému klubu trenér David Čermák, který Kladno vedl ještě v minulé sezoně. Baráž začne v polovině dubna, Rytíři si na svého soupeře v boji o udržení ještě počkají.

Boj o čtvrté místo

O přímých postupujících do čtvrtfinále se letos rozhodne až v závěrečném kole základní části. O místo vedle Pardubic, Vítkovic a Sparty budou na dálku bojovat hokejisté Liberce a Hradce Králové, jejichž týmy mají shodně po 85 bodech.

Hradci Králové stačilo k zajištění poslední místenky mezi elitní kvarteto získat o bod více než Bílí Tygři. Na ledě Sparty k tomu měli nakročeno dobře, když v první třetině vedli díky brance Radovana Pavlíka.

Po vyrovnávacím gólu Davida Kašeho poslal hosty opět do vedení Kevin Klíma, následně ale zaváhání obrany využil David Tomášek. Rozhodující gól vstřelil za Spartu z přesilovky Michal Řepík.

Naopak Liberec ve svém utkání nezaváhal a ačkoliv ztratil v Karlových Varech ve třetí třetině dvougólové vedení, díky vítězné trefě Jaroslava Vlacha z prodloužení zvítězil 4:3. Před posledním kolem se tak posouvá na čtvrtou příčku díky lepšímu skóre.

Výsledky 51. kola extraligy

HC Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 5:2 (0:0, 4:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 27. Valský (Vondrka, Šenkeřík), 29. Z. Doležal (M. Hanzl, Percy), 33. Šenkeřík (Vondrka), 34. Přikryl (Kachyňa, Percy), 56. Vráblík (Štencel, Valský) - 38. Filip (Slováček, Kubík), 45. Klepiš (M. Procházka, Ticháček). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Lederer, Lhotský. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 6421 (vyprodáno).

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 38. Jarůšek (Kalus, Raskob), 46. Grman (Lakatoš, Fridrich), 51. Lakatoš (Mikuš), 58. Fridrich (Kalus, Kotala), 60. Jarůšek (Kotala, Kalus) - 17. Pospíšil (Kučeřík, Šalé), 27. Šalé (Kollár, Holík). Rozhodčí: Hradil, Pražák - Brejcha, Frodl. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 7925.

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. D. Kaše (M. Jandus, Sobotka), 33. Tomášek (R. Horák, E. Thorell), 53. Řepík (Sobotka, Kempný) - 3. R. Pavlík (Zachar), 30. Kevin Klíma (Cingeľ, Blain). Rozhodčí: Kika, Šindel - Ondráček, Zíka. Vyloučení: 5:8, navíc Mikliš - Perret oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 10.645.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. O. Roman (Malát, Lantoši), 22. Fořt (Söderlund), 29. Bernad (O. Roman, Malát), 59. J. Stránský (Lunter) - 22. Pour (Blomstrand, Kremláček), 53. Hrabík (Zámorský, Holešinský). Rozhodčí: Úlehla, Veselý - Klouček, Šimánek. Vyloučení: 5:3, navíc Šmerha (Ml. Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2863.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 3:4 v prodl. (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Havlín (Černoch, Jiskra), 51. Havlín (Dlapa, O. Beránek), 58. Gríger (Havlín, Dlapa) - 7. Ordoš (P. Jelínek, Rychlovský), 33. Dlouhý (A. Najman, Šír), 38. Flynn (A. Najman, Balinskis), 64. J. Vlach (Balinskis). Rozhodčí: Hejduk, Květoň - Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 3386.

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Nestrašil (Daňo, Marcinko), 18. Daňo (M. Růžička, Smith), 20. J. Jeřábek (Kaňák), 56. Daňo (M. Růžička), 59. Chmielewski (Dravecký). Rozhodčí: Hribik, J. Ondráček I - Rampír, Rožánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 4611.

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 45. T. Zohorna (Říčka, Vála), 46. Paulovič (Čerešňák) - 2. Freibergs (Š. Stránský, P. Zdráhal), 23. Hlava (Kudrna, Demel), rozhodující sam. nájezd P. Zdráhal. Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Hlavatý, Axman. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 9309.

bac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít