Hokejisté Třince a Brna jsou krok od postupu do čtvrtfinále

foto Utkání předkola play off hokejové extraligy - 2. zápas: HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov, 9. března 2023, Třinec. Zleva Tomáš Marcinko z Třince, Vladimír Dravecký z Třince, Matúš Sukeľ z Litvínova a Patrik Zdráhal z Litvínova.

Praha - Hokejisté Třince i Brna vyhráli druhý zápas předkola play off extraligy a jsou krok od postupu do čtvrtfinále. Mistrovský Třinec porazil Litvínov 5:4 v prodloužení, Brno přehrálo Mladou Boleslav 2:1. Oba týmy si mohou zajistit postup již v sobotu.

O výhře Ocelářů rozhodl v čase 66:46 svým dnešním druhým gólem obránce Jakub Jeřábek. Třinec měl blíž k výhře už v základní hrací době, v závěrečných šesti minutách ale neudržel vedení 3:2 a 4:3. Hosté využili tři přesilové hry, ve kterých se dvakrát trefil Nicolas Hlava.

Kometa vstřelila oba góly v samotném úvodu utkání, kdy se prosadili Tomáš Kundrátek a Aleš Zbořil. Hosté snížili ve 33. minutě zásluhou Marise Bičevskise. Vyrovnat se jim ale i přes řadu šancí v závěru nepodařilo.

Naopak Plzeň dnes dokázala stav série vyrovnat. Západočeši deklasovali domácí Liberci 6:0 a zabrali po sérii deseti porážek. Dvěma góly se na tom podílel slovenský útočník Adrián Holešinský a třemi asistencemi Jakub Pour. Brankář Dominik Pavlát udržel poprvé v kariéře v play off čisté konto.

Olomouc a Karlovy Vary dnes dohrály první zápas série. Ve středu byl totiž jejich duel ukončen za stavu 2:0 po první třetině kvůli nezpůsobilé hrací ploše. Dnes Hanáci přidali další dvě branky a nakonec vyhráli 4:1. Gólem a asistencí se pod jejich výhru podepsali útočníci Pavel Musil a Jakub Orsava.

Předkolo play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 5:4 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Nestrašil (L. Hudáček, D. Voženílek), 27. Kaňák (J. Jeřábek, Nestrašil), 37. M. Růžička (Nestrašil), 57. J. Jeřábek (M. Růžička), 67. J. Jeřábek (M. Roman) - 2. Š. Stránský (Jaks), 35. Hlava (M. Sukeľ, Š. Stránský), 55. Hlava (Š. Stránský, Jaks), 59. M. Sukeľ (Hlava, Zile). Rozhodčí: Hribik, Obadal - Axman, Lederer. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:3. Diváci: 4465. Stav série: 2:0.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Kundrátek (Ščotka, Holík), 4. A. Zbořil (Ďaloga, Strömberg). - 33. Bičevkis (O. Roman, Lunter). Rozhodčí: Sýkora, Šír - Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 6734. Stav série: 2:0.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 11. Piskáček (Pour, Schleiss), 30. Holešinský (Schleiss, Rekonen), 45. Bitten (Hrabík, Jaroměřský), 46. Holešinský (Mertl), 51. Jaroměřský (Schleiss, Suchý), 52. Mertl (Pour). Rozhodčí: Mrkva, Stano (SR) - Šimánek, Hynek. Vyloučení: 8:9, navíc J. Vlach (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4398. Stav série: 1:1.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 3.05.2024 ČTK