Hokejisté Sparty a Liberce vstoupili vítězně do čtvrtfinále play off

foto Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec, 19. března 2023, Praha. Zleva Olavi Vauhkonen ze Sparty a Miloš Roman z Třince.

Praha - Hokejisté Sparty a Liberce vstoupili vítězně do čtvrtfinále play off extraligy. Pražané porazili doma v repríze finále minulé sezony Třinec 3:2, Liberec vyhrál v Hradci Králové po obratu v závěru třetí třetiny 4:2.

Sparta vykročila za úspěchem hned v první třetině, kterou po gólech Ostapa Safina a Olaviho Vauhkonena vyhrála 2:0. Další branku přidal ve druhé části Pavel Kousal, až poté se prosadili Oceláři. Martin Růžička a Tomáš Marcinko ve třetí třetině snížili, vyrovnat se ale hostům již nepodařilo.

Hradec Králové, který stejně jako Sparta postoupil do čtvrtfinále přímo, nad Libercem dvakrát vedl, po třech inkasovaných brankách v závěru třetí třetiny ale nakonec prohrál. Nejprve v 56. minutě Jakub Rychlovský vyrovnal a poté se v 59. minutě prosadili Oscar Flynn a Petr Jelínek.

Obě série pokračují v pondělí, od 17:00 se bude hrát v Hradci Králové o dvě hodiny později začne zápas v Praze.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Safin (G. Thorell), 15. Vauhkonen (Tomášek, P. Kousal), 26. P. Kousal (Krejčík) - 44. M. Růžička (Marcinko, Nestrašil), 54. Marcinko (Daňo, M. Adámek). Rozhodčí: Hribik, Pilný - Brejcha, Lhotský. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 13.250.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 21. Cingeľ (Lev, Eberle), 44. Kevin Klíma z trestného střílení - 31. Balinskis (Frolík), 56. Rychlovský, 59. Flynn (A. Najman, Balinskis), 59. P. Jelínek (Derner). Rozhodčí: Hejduk, Ondráček - Hynek, Klouček. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 6182. Stav série: 0:1.

Další program - pondělí 20. března, 2. zápasy:

17:00 Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec,

19:00 HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec.

Kanadské bodování Generali Česká pojišťovna play off hokejové Tipsport extraligy:

1. Orsava (Olomouc) 6 zápasů/8 bodů (5 branek + 3 asistence), 2. Holík 6/7 (2+5), 3. Strömberg (oba Brno) 6/6 (3+3), 4. Balinskis (Liberec) 6/6 (1+5), 5. M. Růžička (Třinec) 4/5 (4+1), 6. Rychlovský (Liberec) 6/5 (4+1), 7. Hlava (Litvínov) 3/5 (3+2), 8. Flek (Brno) 6/5 (3+2), 9. Nestrašil (Třinec) 4/5 (2+3), 10. Černoch (Karlovy Vary) 4/5 (1+4).