Pastrňák se gólem podílel na drtivém vítězství, jeho Boston porazil Buffalo 7:0

Hokejisté Bostonu v NHL zvítězili na ledě Buffala vysoko 7:0. Na výhře nejlepšího celku zámořské soutěže se jedním gólem podílel David Pastrňák, asistenci si připsal Jakub Zbořil. Brankář Jeremy Swayman vychytal čtvrté čisté konto v ročníku.

Tento článek je více než rok starý.

Buffalo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák

David Pastrňák | Foto: Brian Fluharty | Zdroj: Reuters

Bruins za výhrou vykročili už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. V desáté minutě zvýšil na 2:0 Hathaway, kterému přihrál Zbořil. Pátou branku Bostonu přidal v 51. minutě při přesilové hře Pastrňák.

Hvězdný český útočník vstřelil 48. branku v tomto ročníku a na kontě má už 93 bodů. Lepší jsou v kanadském bodování jen Connor McDavid (58+76) a Leon Draisaitl z Edmontonu (44+60) a Nikita Kučerov z Tampy Bay (27+72).

NHL:
Buffalo - Boston 0:7 (0:3, 0:1, 0:3)
Branky: 1. Bergeron, 10. Hathaway (Zbořil), 12. DeBrusk, 28. Lindholm, 51. Pastrňák, 52. Coyle, 58. McAvoy. Střely na branku: 26:26. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Bergeron, 3. Swayman (všichni Boston).

Minnesota - Washington 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Branky: 1., 5. a 54. Boldy, 31. Reaves, 44. Duhaime - 26. a 53. Ovečkin, 57. Strome. Střely na branku: 40:36. Diváci: 19.231. Hvězdy zápasu: 1. Boldy, 2. Johansson (oba Minnesota), 3. Ovečkin (Washington).