Hertl s Kautem asistovali, Vladař dochytal ztracený zápas s Los Angeles

foto Utkání hokejové NHL Edmonton - San Jose, 21. března 2023. Martin Kaut (vpravo) ze San Jose a domácí Darnell Nurse.

New York - Čeští hokejoví útočníci Tomáš Hertl a Martin Kaut asistovali u gólu při prohře San Jose 4:5 v prodloužení s Edmontonem. Sharks podlehli posedmé v řadě a z posledního místa Západní konference NHL ztrácejí bod na patnácté Chicago. Gólman Calgary Daniel Vladař v zápase s Los Angeles nahradil za stavu 1:6 Jacoba Markströma a odchytal třetí třetinu. Inkasoval dvě branky z 13 střel a neodvrátil debakl Flames 2:8.

Utkání hokejové NHL Edmonton - San Jose, 21. března 2023. Tomáš Hertl (vlevo) ze San Jose a domácí Connor McDavid. Hertl byl v úvodu zápasu u všeho důležitého. Po minutě a 13 sekundách hry se radoval z gólu, rozhodčí ho ale kvůli ofsajdu při přechodu do útočného pásma neuznali. O čtyři minuty později se devětadvacetiletý útočník bodového zápisu dočkal. Z pravého kruhu vystřelil a z dorážky poslal San Jose do vedení Alexandr Barabanov.

Kaut svůj druhý bod v pátém utkání za San Jose po příchodu z Colorada zaznamenal ve 35. minutě, kdy se zapojil do akce před brankou Erika Karlssona. Švédský obránce svým druhým gólem v zápase poslal Sharks do vedení 4:3, Oilers ale ve třetí části srovnali a 15 sekund před koncem prodloužení rozhodl o jejich výhře Daniel Nurse. "Kluci si často dělají legraci, že se dostávám do šancí a pak je nedokážu proměňovat. Jsem rád, že se mi to dneska povedlo," řekl střelec rozhodujícího gólu.

"Líbila se mi vůle, se kterou jsme šli za vítězstvím. Dokázali jsme to zlomit, i když brankář soupeře odchytal skvělý zápas. První dvě třetiny nám nevyšly podle představ, musím hráče pochválit, že i přesto dokázali dovést utkání ke dvěma bodům," řekl trenér Edmontonu Jay Woodcroft.

Detroit podlehl Floridě 2:5 a ztratil body potřetí za sebou. Brankou a dvěma asistencemi se pod výhru Panthers podepsal Matthew Tkachuk. České duo v dresu Red Wings Filip Zadina, Dominik Kubalík popáté za sebou vyšlo bodově naprázdno. Florida vyhrála potřetí za sebou a posunula se na osmou příčku Východní konference bod před Pittsburgh.

Penguins podlehli Ottawě 1:2. Hlavní podíl na výhře Senators měl gólman Dylan Ferguson, jenž při své premiéře v NHL kryl 48 střel. Vítěznou branku vstřelil v 58. minutě Drake Batherson.

Do skvělé formy se v posledních zápasech dostalo Colorado. Obhájci titulu porazili Chicago 5:0 a vyhráli pošesté v řadě. Alexandar Georgijev udržel pátou nulu v ročníku a společně s Iljou Sorokinem a Darcym Kuemperem má nejvíc čistých kont v NHL.

NHL:

Pittsburgh - Ottawa 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 55. Rakell - 17. Chabot, 58. Batherson. Střely na branku: 49:21. Diváci: 17.080. Hvězdy zápasu: 1. Ferguson, 2. Batherson (oba Ottawa), 3. Rakell (Pittsburgh).

Detroit - Florida 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky: 15. P. Suter, 48. Larkin - 13. a 59. Verhaeghe, 8. M. Tkachuk, 32. Forsling, 57. E. Staal. Střely na branku: 22:25. Diváci: 15.198. Hvězdy zápasu: 1. Tkachuk, 2. Bennett, 3. Forsling (všichni Florida).

Los Angeles - Calgary 8:2 (4:0, 2:1, 2:1)

Branky: 9. a 56. Grundström, 29. a 33. Kempe, 12. Doughty, 13. Vilardi, 16. Arvidsson, 53. M. Anderson - 21. Toffoli, 50. Hanifin. Střely na branku: 39:18. Daniel Vladař odchytal za Calgary 20 minut, inkasoval dvě branky z 13 střel a úspěšnost zákroků měl 84,6 procenta. Diváci: 16.404. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Kopitar, 3. Byfield (všichni Los Angeles).

Edmonton - San Jose 5:4 v prodl. (1:1, 2:3, 1:0 - 1:0)

Branky: 32. a 57. Ekholm, 8. Bjugstad, 21. Yamamoto, 65. Nurse - 31. a 35. E. Karlsson (na druhou Kaut), 6. Barabanov (Hertl), 29. Lorentz. Střely na branku: 51:32. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Ekholm (Edmonton), 2. Karlsson (San Jose), 3. Nurse (Edmonton).

Colorado - Chicago 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 27. a 54. Malgin, 3. MacDermid, 31. Rantanen, 54. L. O'Connor. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.121. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Malgin, 3. MacDermid (všichni Colorado).

2. Colorado 69 41 6 22 231:191 88
3. Minnesota 70 40 8 22 210:191 88
4. Winnipeg 71 39 3 29 215:202 81
5. Nashville 68 34 8 26 191:202 76
6. St. Louis 69 31 5 33 218:252 67
7. Arizona 70 27 11 32 199:244 65
8. Chicago 70 24 6 40 175:249 54