Dawid Kownacki nie zwalnia tempa! Reprezentant Polski strzelił uznanemu klubowi [WIDEO]

screen
Dawid Kownacki imponuje formą na boiskach 2.Bundesligi. Polak zdobył dziś bramkę w spotkaniu z HSV (2:2).
Piątkowe spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla Fortuny Dusseldorf. Już w 4. minucie Jordy de Wijs sprokurował rzut karny, który na raty wykorzystał Laszlo Benes.
Gospodarzom udało się jednak szybko wrócić na właściwe tory. W 21. minucie stan rywalizacji wyrównał Dawid Kownacki - reprezentant Polski zdobył bramkę głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Dla byłego gracza Lecha Poznań było to 12. trafienie w bieżącym sezonie. 26-latek zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców 2. Bundesligi.
Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Fortuna wyszła na prowadzenie dzięki Feliksowi Klausowi. Ekipa z Dusseldorfu nie zdołała jednak zainkasować trzech punktów, gdyż w 75. minucie HSV cieszyło się z trafienia po samobójczym golu Christopha Klarera.
W piątkowym spotkaniu - zakończonym remisem 2:2 (2:1) - wystąpił też Michał Karbownik. Obrońca miał dziś dużo zadań defensywnych, z których wywiązywał się poprawnie.
Remis sprawia, że Fortuna nie zdołała zniwelować straty do trzeciego HSV. Drużyna z Hamburga nadal ma siedem punktów przewagi na osiem kolejek do końca sezonu.