Nieudany powrót Jana Urbana. Piast Gliwice posłał Górnik Zabrze na deski [WIDEO]

asinfo
Piast Gliwice wygrał z Górnikiem Zabrze 1:0 (1:0). Chociaż wynik nie rzuca na kolana, to przewaga gospodarzy była dziś bardzo wyraźna.
Jeszcze przed przerwą reprezentacyjną Jan Urban wrócił na ławkę trenerską Górnika Zabrze. Pierwszym zadaniem szkoleniowca było zatrzymanie Piasta Gliwice.
Szybko stało się jasne, że nie będzie to łatwe, gdyż gospodarze narzucili swoje warunki gry. Już w 4. minucie szczęścia próbował Michał Chrapek, zaś w 12. do siatki trafił Grzegorz Tomasiewicz.
Pomocnik miał w swojej akcji nieco szczęścia, bo piłka trafiła pod jego nogi dzięki rykoszetowi. Niemniej wcześniej "Piastunki" dobrze rozegrały całą akcję, której Górnik nijak nie potrafił przerwać.
Przed przerwą gliwiczanie mieli kolejne okazje do podwyższenia wyniku, ale zawodziła skuteczność. Podobnie było po zmianie stron.
Kolejne próby Chrapka, a także strzał Jakuba Czerwińskiego nie przyniosły trafienia. Na szczęście dla Piasta Górnik miał jeszcze większe problemy, bo w całym spotkaniu oddał zaledwie jeden celny strzał.
Było to zdecydowanie za mało, aby wywalczyć dziś jakiekolwiek punkty. Ostatecznie gospodarze wygrali 1:0 (1:0) i wskoczyli na 8. miejsce w tabeli. Zabrzanie zajmują 15. lokatę, ale mogą spaść do strefy spadkowej - przewaga nad przedostatnią Lechią Gdańsk to zaledwie trzy punkty.