Polskie siatkarki pewnie ograły mistrzynie świata! Kapitalna Liga Narodów w wykonaniu Polek

3 cze 2023, 15:50

Siatkarki reprezentacji Polski zanotowały kolejny znakomity występ w ramach Ligi Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego pewnie wygrały 3:0 z Serbkami, aktualnymi mistrzyniami świata i zakończyły pierwszy etap turnieju z kompletem czterech zwycięstw.

Znakomity mecz Polek i zwycięstwo nad Serbkami

Polskie siatkarki już w pierwszym secie pokazały, że przeciwko mistrzyniom świata i trzeciej drużynie ubiegłorocznej Ligi Narodów są w stanie grać na najwyższym poziomie. Zawodniczki Stefano Lavariniego pewnie wygrały 25:18, prowadząc wynik od samego początku gry.

Drugi set był nieco bardziej wyrównany, ale tylko w pierwszej jego fazie. Serbki prowadziły 3:1, a następnie 6:5, ale później to Polki dyktowały warunki na parkiecie. Systematycznie zwiększały swoją przewagę i choć rywalki odrobiły straty do stanu 22:21, ostatecznie biało-czerwone wygrały 25:22.

Trzeci set miał najbardziej szalony przebieg. Do stanu 7:6 polskie siatkarki emanowały pewnością siebie, ale później to Serbki zaczęły grać skuteczniej. Prowadziły już 22:18, ale w końcówce biało-czerwone dogoniły rywalki i zakończyły emocjonującą wymianę na swoją korzyść, triumfując 30:28 i w całym spotkaniu 3:0.

Polska vs Serbia 3:0 (25:18, 25:22, 30:28)

Znakomita Liga Narodów w wykonaniu Polek

Tegoroczne zmagania w Lidze Narodów są jak dotąd w wykonaniu polskich siatkarek znakomite. Zmagania w pierwszej części turnieju w tureckiej Antalyi rozpoczęły od niełatwego spotkania z Kanadą, które jednak zakończyło się ich zwycięstwem 3:2.

W drugiej kolejce Polki mierzyły się z mistrzyniami Europy i triumfatorkami ubiegłorocznej Ligi Narodów, czyli Włoszkami. Tym razem podopieczne Stefano Lavariniego pokazały się z jeszcze lepszej strony – po przegranym pierwszym secie, w trzech kolejnych okazały się znacznie lepsze i wygrały 3:1.

Trzecie starcie było dla Polek jak dotąd najłatwiejsze. Ich rywalkami były Tajki, które nie postawiły biało-czerwonym zbyt trudnych warunków. Zwycięstwo 3:0 było dowodem na przewagę naszych siatkarek.

Wyniki polskich siatkarek w Lidze Narodów
● Polska vs Kanada 3:2 (20:25, 25:23, 20:25, 25:23, 15:13)
● Polska vs Włochy 3:1 (21:25, 25:20, 25:14, 25:18)
● Polska vs Tajlandia 3:0 (25:20, 25:16, 25:15)
● Polska vs Serbia 3:0 (25:18, 25:22, 30:28)

Przed Polkami kilka dni przerwy, po których rozpoczną drugi etap Ligi Narodów w Hongkongu. Czekają je tam cztery spotkania – z Dominikaną (13 czerwca), Turcją (15 czerwca), Holandią (16 czerwca) i Chinami (17 czerwca).