
Španělský fotbalista Sergio Ramos opouští klub Paříž St. Germain (PSG), jeho smlouva s francouzským týmem vyprší 30. června. Ramos potvrdil na sociálních sítích, že v sobotu odehraje svůj poslední zápas v dresu PSG, když se utká s Clermont Foot na domácím hřišti. PSG je již jistým šampionem Ligue 1.
Španělský fotbalový veterán Sergio Ramos nyní následuje kroky svého spoluhráče Lionela Messiho, když se rozhodl také opustit klub Paříž St. Germain (PSG). Ramos potvrdil svůj odchod z PSG na sociálních sítích poté, co klub již ve čtvrtek oznámil Messiho odchod. Podle zahraničních médií se spekuluje, že po skončení sezóny by mohl klub opustit také třetí hvězdný hráč, brazilský talent Neymar.
"Zítra je speciální den, kdy se rozloučím s PSG a uzavřu další kapitolu v mém životě. Netuším, o kolika místech může jeden člověk říct, že byli jeho domov, ale bez pochybností to můžu prohlásit o Paříži a jeho fanoušcích.
Děkuji za dvě výjimečné sezóny, během kterých jsem vydal ze sebe všechno,“ uvedl na sociálních sítích Ramos.
Španělský fotbalista Sergio Ramos přestoupil do francouzského klubu PSG předloni poté, co zanechal významnou stopu ve svém předchozím klubu Real Madrid, s nímž vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů.
Během svého působení v PSG Ramos získal dvakrát mistrovský titul v Ligue 1 a odehrál 57 zápasů ve všech soutěžích. Z toho 44 zápasů pochází z právě končící sezóny, kterou však poznamenala zranění.
Klub vyslovil velkou vděčnost Sergiu Ramosovi za jeho dvě sezóny strávené v jejich dresu. Jeho vůdcovské schopnosti, oddanost týmu a profesionální přístup, společně s jeho bohatými fotbalovými zkušenostmi, ho řadí mezi opravdové legendy tohoto sportu.
Prezident PSG Nasser Al-Khelaifi ve vyjádření klubu, které citovala agentura AFP, prohlásil: "Byla pro nás velkou ctí mít Sergia Ramose v Paříži. Každý člen klubu mu přeje pouze to nejlepší."
Ramos už koncem února ukončil reprezentační kariéru. S národním týmem získal v roce 2010 titul mistra světa a v letech 2008 a 2012 titul mistra Evropy.
Shrnutí kariéry
Sergio Ramos se proslavil svými vynikajícími obrannými schopnostmi a vůdcovským stylem hry. Ramos je známý svou tvrdostí, statečností a zároveň schopností přispět k útoku svými góly. Je jedním z nejúspěšnějších obránců v historii fotbalu.
Strávil většinu své kariéry ve španělském Realu Madrid, kde se stal jednou z klíčových postav týmu. S Real Madridem získal mnoho prestižních titulů, včetně čtyř Ligy mistrů UEFA a pěti titulů La Liga. Ramos je také rekordmanem v počtu vstřelených branek obráncem za Real Madrid.
Mimo svůj klubový úspěch byl Ramos také klíčovým hráčem španělské reprezentace. S národním týmem vyhrál Evropský šampionát v roce 2008 a 2012, stejně jako Mistrovství světa v roce 2010. Ramos je jedním z nejzkušenějších a nejuznávanějších fotbalistů ve Španělsku i ve světě.
Stal se ikonou moderního fotbalu díky svým schopnostem, vůdcovským schopnostem a vítěznému instinktu. Jeho přínos pro Real Madrid, španělskou reprezentaci a celkově pro světový fotbal je nezapomenutelný.
Související

Paris Saint Germain ovládl nevídaným způsobem finále Ligy mistrů. Deklasoval v něm Inter

Mbappé se po odchodu do Realu Madrid pře s PSG o 55 milionů eur
Paris Saint-Germain FC , Lionel Messi , Sergio Ramos (fotbalista)
Aktuálně se děje
před 11 minutami

Trump: O příměří s Izraelem neusilujeme, nedopustím ale, aby Írán získal jadernou zbraň
před 55 minutami

Sněmovna jedná o nedůvěře vládě kvůli bitcoinové kauze. Schůze se zřejmě protáhne do zítřka
před 2 hodinami

Zelenskyj mluví o jednom z nejhorších útoků. V Kyjevě přišlo 14 lidí o život
před 2 hodinami

Vrahovi zákonodárců z Minnesoty hrozí trest smrti. Na mušce měl i další politiky
před 3 hodinami

Izrael nařídil evakuaci Teheránu, Írán vypálil další salvu raket. Trump nečekaně odešel ze summitu G7
před 3 hodinami

Čína bije na poplach, Rusko kalkuluje. Válka Íránu s Izraelem a rozdílné přístupy autoritářských mocností
před 5 hodinami

Počasí o nadcházejícím víkendu tropické teploty nepřinese
včera

Nepatří mu, přesto ho mění k nepoznání: Jak si Rusko upravuje Krym k obrazu svému?
včera

Konflikt mezi Izraelem a Íránem se vyostřuje. Přibývají mrtví, hrozí další eskalace
včera

Ne dny, ale týdny. Válka na Blízkém východě bude tentokrát mnohem delší a krvavější
včera

Vláda nás úplně opustila. Budou to civilisté, kdo za válku zaplatí, říkají obyvatelé Teheránu
včera

Drama opět narůstá. Izrael vyzývá k evakuaci velkou část Teheránu, Írán vyzývá k jednání
včera

Evropská unie si na summitu G7 klade vysoké cíle. Jde o Trumpa
včera

Pravda o zásahu policie na FF UK. Němka schvalovala masakr, soud rychle trestal
včera

Překvapivý vzkaz z EU. Von der Leyenová jasně podpořila Izrael proti Íránu
včera

Střelci z Kostelce nad Černými lesy hrozí výjimečný trest. Oběti znal
včera

Trumpovo dilema. Existuje šance fatálně zasáhnout Írán i s jaderným programem, ale cena je vysoká
včera

Revoluce v moderním válčení. Analytici už rozebírají konflikt mezi Izraelem a Íránem
včera

Rozsáhlé pátrání v Českých Budějovicích. Pohřešuje se devítiletá dívka
včera
Tragédie při protestech v USA. Smrt náhodného kolemjdoucího vyšetřuje policie
Jedna oběť a jedno obvinění z vraždy – taková je bilance incidentu, který se odehrál během víkendového protestu hnutí „No Kings“ v americkém Salt Lake City ve státě Utah. Policie v sobotu večer zadržela čtyřiadvacetiletého Artura Gamboa, který byl obviněn z vraždy v souvislosti se střelbou, při níž zemřel náhodný kolemjdoucí Arthur Folasa Ah Loo, módní návrhář ze Samoy.
Zdroj: Jakub Jurek