Manchester City z Pucharem Anglii! “The Citizens” lepsi od Manchesteru United w finale

3 cze 2023, 18:00

Manchester City sięgnął po drugie trofeum w tym sezonie. Drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę wygrała 2:1 z Manchesterem United w wielkim finale Pucharu Anglii, dokładając kolejny puchar do wywalczonego niedawno mistrzostwa Anglii.

Cudowny gol City i wyrównanie United

Pojedynek ten był istotny nie tylko z uwagi na fakt derbów miasta, ale także tego, że jeszcze nigdy w przeszłości oba kluby z Manchesteru nie grały ze sobą w finale najstarszych rozgrywek pucharowych na świecie. Waga starcia była zatem podwójna, a do tego ekipy te stały przed szansą na zdobycie drugiego trofeum w tym sezonie – City wywalczyło mistrzostwo kraju, a United triumfowali w Pucharze Ligi.

Początek spotkania był zaskakujący praktycznie dla wszystkich zasiadających na Wembley. Już w 13. sekundzie Kevin De Bruyne zgrał w stronę Ilkaya Gundogana, a ten, nie zastanawiając się ani chwili, huknął z pierwszej piłki i w pięknym stylu pokonał bezradnego Davida de Geę.

W kolejnych fragmentach to wciąż mistrzowie Anglii byli przeważającą stroną, ale jedna akcja doprowadziła do wyrównania rezultatu. W 31. minucie Aaron Wan Bissaka chciał odegrać głową do kolegi, ale ręką we własnej jedenastce zagrał Jack Grealish. Arbiter słusznie wskazał na rzut karny, którego bez problemu wykorzystał Bruno Fernandes.

Gundogan zapewnia City puchar

W drugą połowę, podobnie jak w pierwszą, piłkarze Manchesteru City weszli w najlepszy z możliwych sposobów. W 51. minucie De Bruyne ponownie dograł do Gundogana z rzutu wolnego, a ten po raz drugi zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, lecz tym razem lewą nogą. Precyzyjny strzał Niemca zakończył się drugim golem.

W kolejnych fragmentach spotkania Manchester City umiejętnie prowadził grę, nie pozwalającym rywalom zza miedzy na doprowadzenie do wyrównania. Manchester United tworzył jedynie sporadyczne akcje ofensywne, ale nie były one w stanie jakkolwiek zagrozić bramce mistrzów Anglii.

Już w doliczonym czasie gry świetną okazję miał Scott McTominay, ale jego uderzenie głową zostało cudem wybronione przez defensywę “The Citizens”. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to Manchester City cieszył się ze zwycięstwa.

Manchester City vs Manchester United 2:1
1:0
Ilkay Gundogan 1′
1:1 Bruno Fernandes [karny] 33′
2:1 Ilkay Gundogan 51′

Dla drużyny Pepa Guardioli to drugie trofeum w tym sezonie, rzecz jasna po mistrzostwie Anglii. To jednak nie koniec – ekipa z Etihad Stadium może jeszcze zgarnąć Ligę Mistrzów. W wielkim finale zagra bowiem z Interem Mediolan.

RB Lipsk – Eintracht Frankfurt: Zakłady i Typy Bukmacherskie (03.06). Kto sięgnie po Puchar Niemiec?