ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Barcelona vstoupila do souboje s Málagou vítězně a má první ze tří potřebných bodů

První bod v klíčové sérii španělské ACB ligy získali basketbalisté domácí Barcelony, kteří tým soupeře Unicaja Málaga porazili 84:81. Katalánský celek s Janem Veselým a Tomášem Satoranským svým soupeřům oplatil čtvrtfinálovou porážku v královském poháru Copa del Rey. Série se hraje na tři vítězné zápasy.

Barcelona vyhrála první ze třech potřebných duelů s Málagou

Barcelona si první semifinálové vítězství vybojovala zásluhou první dvacetiminutovky, když o poločase odcházela do šaten se čtrnáctibodovým náskokem. Následující minuty však museli svěřenci trenéra Šarunase Jasikevičiuse odrážet unicejský nátlak.

Kolektivním výkonem, kdy hned pětice hráčů zaznamenala dvouciferné číslo, včetně dvanáctibodového Jana Veselého a desetibodového Tomáše Satoranského, však nakonec uhájili těsné tříbdové vedení až do konce. Do páečního druhého duelu tak nastoupí za stavu 1:0.

Naopak ve druhém semifinálovém klání překvapivě zaváhali basketbalisté Real Madrid, když na domácí palubovce podlehli Joventutu 83:93. Na cenném lupu se podílel třiceti body americký rozehrávač Kyle Guy.

Semifinále ACB ligy:

FC Barcelona – Unicaja Málaga 84:81 (26:15, 19:16, 21:27, 18:23)
Nejlepší střelci: Mirotič 14, Sanli 13, Abrines a Veselý oba po 12, Satoranský 10 – Sima 19, Ejim 14, Kalinoski 12

Real Madrid – Joventut 83:93 (22:18, 17:24, 25:25, 19:26)
Nejlepší střelci: Musa a Tavares oba po 18, Hanga 11 – Guy 30, Tomič 18, Feliz 16