FORTUNA: NÁRODNÍ LIGA 2023/2024

Vyškov ve druhé lize opět naděloval, Dukla si spravila chuť v Brně

Třetí druholigové utkání, třetí vítězství. Fotbalisté Vyškova potvrdili po kanonádě na Julisce formu, v drnovickém azylu přejeli nováčka z Kroměříže 5:1 a vedou tabulku. Krok s ním ovšem i nadále drží Jihlava, která v bláznivém duelu porazila olomoucké "béčko" 6:3, a také Táborsko. Jihočeši loupili v Chrudimi (3:0) a ani ve třetím zápase v nové sezoně neinkasovali. V očekávaném šlágru si Dukla vyšlápla v Brně na Zbrojovku a vyhrála 2:0.

Fotbalisté Vyškova oslavují gól
zdroj: facebook.com/MFK Vyškov

Vyškov, který hrál v minulé sezoně baráž o postup do nejvyšší soutěže, je k nezastavení. Proti Kroměříži nakročil za dalším vítězstvím dvěma góly v úvodních devíti minutách, v závěru zápasu se pak dvakrát trefil střídající Vintr. Hosté coby nováček mají po třech kolech tři body.

V Jihlavě padlo nezvykle devět branek, a to ještě olomoucký Vepřek neproměnil penaltu. Domácí Selnar se krátce předtím z pokutového kopu také neprosadil, ale skóroval z dorážky. Dvě branky si v prvním poločase připsal Araujo, útočník z Trinidadu a Tobaga.

Stoprocentní bilanci si udrželo také Táborsko, které s přehledem vyhrálo v Chrudimi a pomohly mu k tomu i dva góly Srba Dordiče, jenž s čtyřmi trefami vede střeleckou tabulku soutěže. Domácí Východočeši po předchozích dvou remízách poprvé nebodovali.

Mátožná Zbrojovka doma opět ztratila, Žižkov poprvé uspěl

Po sestupu z nejvyšší soutěže se nedaří Brnu. Největší favorit druhé ligy nestačil na dalšího z aspirantů na postup – Duklu a doma po úvodní remíze i napodruhé ztratil. Pražský tým poslal před více než třemi tisícovkami diváků do vedení Štěpán Šebrle, syn olympijského vítěze v desetiboji, pojistku přidal v 70. minutě Matějka.

Žádné z mužstev po třech kolech už není bez bodu. Nováček ze Žižkova sice pod televizním vysílačem prohrával s Líšní od 21. minuty po Čermákově penaltě 0:1, ale po změně stran třemi přesnými zásahy otočil stav a zvítězil 3:1. "Béčko" Sparty po úvodních dvou porážkách sahalo proti Prostějovu po třech bodech, ale domácí ve svém azylu v olomouckých Holicích v závěru dotáhli ztrátu 1:3 a remizovali 3:3.

Příbram potvrdila předchozí vítězství na Žižkově a doma udolala Opavu 1:0. V 74. minutě rozhodl Nečas, který zařídil celku od Litavky tři body i minule. Ve zbylém utkání Vlašim hrála ve Varnsdorfu po přestřelce smírně 3:3 a také ve třetím kole remizovala.

3. kolo druhé fotbalové ligy:

Vyškov – Kroměříž 5:1 (2:0)
Branky: 82. a 87. Vintr, 2. Diallo, 9. Souaré, 71. Štěpánek – 84. Dočkal. Rozhodčí: Volek – Caletka, Mikeska. ŽK: Matoušek (Kroměříž). Diváci: 1050.

Jihlava – Olomouc B 6:3 (3:2)
Branky: 18. a 44. Araujo, 2. Fila, 60. Selnar, 68. Lacko, 89. Tall – 40. Langer, 45. Šíp, 90.+3 Mikulenka. Rozhodčí: Julínek – Hurych, Pospíšil. ŽK: Trefil, Langer, Mikulenka (všichni Olomouc). Diváci: 607.

Chrudim – Táborsko 0:3 (0:1)
Branky: 50. a 86. z pen. Dordič, 20. Varačka. Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Žurovec. ŽK: Floder (Chrudim). Diváci: 980.

Brno – Dukla Praha 0:2 (0:1)
Branky: 34. Šebrle, 70. Matějka. Rozhodčí: Orel – Hájek, Šimáček. ŽK: Řezníček, Hamza – Peterka, Hašek, Ullman. Diváci: 3203.

Příbram – Opava 1:0 (0:0)
Branka: 74. Nečas. Rozhodčí: Rouček – Machač, Ježek. ŽK: Ondráček, Haitl (oba Opava). Diváci: 916.

Varnsdorf – Vlašim 3:3 (2:1)
Branky: 33. vlastní Labík, 38. Gembický, 77. Firbacher – 4. Singhateh, 60. Breda, 87. Labík. Rozhodčí: Starý – Slavíček, Arnošt. ŽK: Švanda, Firbacher – Singhateh, Nogha, Kričfaluši, Solomon. Diváci: 425.

Viktoria Žižkov – Líšeň 3:1 (0:1)
Branky: 50. Voltr, 56. Muleme, 90.+1 Finěk – 21. Čermák z pen. Rozhodčí: Pechanec – Vlček, Vyhnanovský. ŽK: Richter – Jeřábek, Sokol, Pašek, Raab. Diváci: 1057.

Prostějov – Sparta Praha B 3:3 (1:2)
Branky: 39. a 82. Malec, 88. Gabriš – 3. Kaštánek, 12. Schánělec, 81. Mokrovics. Rozhodčí: Kvítek – Kříž, Matoušek. ŽK: Koudelka – Gomez. Diváci: 720.