Němky poprvé na fotbalovém MS vypadly ve skupině, jen remizovaly s Jižní Koreou

foto Mistrovství světa fotbalistek v Austrálii a na Novém Zélandu:Skupina H:Jižní Korea - Německo, 3. srpna 2023. Alexandra Poppová z Německa lituje promarněné příležitosti ke skórování, vpravo brankářka Kim Jung-mi (vpravo).

Brisbane - Fotbalistky Německa jen remizovaly v posledním utkání skupiny H s Jižní Koreou 1:1 a poprvé v historii nepostoupily do vyřazovací fáze mistrovství světa. Úřadující vicemistryně Evropy obsadily se čtyřmi body třetí místo ve skupině. Do osmifinále šampionátu v Austrálii a na Novém Zélandu naopak prošly hráčky Maroka, které porazily Kolumbii 1:0. Maročanky narazí v další fázi na Francii, Kolumbijky postupující z prvního místa vyzvou Jamajku.

Dvojnásobné mistryně světa Němky chtěly napravit předchozí porážku 1:2 s Kolumbií, do utkání proti Jižní Koreji ale neměly dobrý vstup. Už v šesté minutě inkasovaly po trefě Čo So-hjon.

Favoritky sice do přestávky srovnaly zásluhou Alexandry Poppové, ale ve druhém poločase už další platný gól nepřidaly. Trefu Jule Brandové z 56. minuty rozhodčí po zásahu videa neuznaly pro ofsajd. Němky zaznamenaly nejhorší výsledek na MS v historii. Při předchozích osmi účastech na šampionátu ze základní skupiny pokaždé postoupily.

Maročanky naopak zapomněly na úvodní debakl od Německa 0:6 a připsaly si druhé vítězství za sebou. O vítězství nad Kolumbií a postupu ze druhé příčky rozhodla v nastaveném čase první půle Anisa Lahmaríová, která napravila předtím neproměněnou penaltu Ghizlani Čebbakové.