Bellingham dvěma góly a asistencí řídil výhru Realu Madrid

foto Utkání 2. kola španělské fotbalové ligy Almería - Real Madrid, 19. srpna 2023. Jude Bellingham  z Realu Madrid se raduje z gólu.

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili ve druhém kole španělské ligy na hřišti Almeríe 3:1. Dvě branky a asistenci si připsal Jude Bellingham, který přišel v létě z Dortmundu za více než 100 milionů eur. V úvodních dvou ligových zápasech zaznamenal dvacetiletý anglický záložník tři branky a jednu asistenci. Stejně produktivní byli při vstupu do La Ligy v minulosti pouze Wesley Sneijder a Múnir El Hamadúí.

Almería šla sice rychle do vedení, když se po brejku hlavou prosadil Arribas. "Bílý balet" však stihl vyrovnat ještě v úvodní dvacetiminutovce. Po skrumáži ve vápně se nejlépe zorientoval Bellingham a umístěnou střelou překonal brankáře Maximiana. Vedení Realu zařídil stejný hráč v druhém poločase, kdy ho ve vápně našel přesným centrem Kroos a anglický záložník se prosadil hlavou. Bellingham pak završil svůj výkon asistencí na branku Viníciuse Júniora v 73. minutě.

Výsledky 2. kola španělské fotbalové ligy

San Sebastian - Celta Vigo 1:1 (22. Barrenetxea - 90.+4 Mingueza), Almería - Real Madrid 1:3 (3. Arribas - 19. a 60. Bellingham, 73. Vinícius Júnior),

21:30 Pamplona - Bilbao.