Branky, body, vteřiny

Italové otočili výsledek proti Uruguayi a pojistili si účast na příštím šampionátu

Třetí hrací týden mistrovství světa v ragby otevřel duel skupiny A mezi Itálií a Uruguayí. "Azzuri" si po úvodním vítězství 52:8 nad Namibií další výhrou pojistili účast na příštím šampionátu po výsledku 38:17. Pozitivně se tak naladili na nadcházející dvojzápas s favority z Francie a Nového Zélandu. Přímý přenos utkání Francie – Namibie sledujte na ČT sport a ČT sport Plus ve čtvrtek od 20:50.

Itálie – Uruguay: Jak je důležité mít videorozhodčího v ragby

Jihoameričané přitom vedli, když v průběhu prvního poločasu převzali iniciativu a i díky prohřeškům Italů otočili z 0:7 na 17:7. V druhém poločase se ale přece jen projevily větší zkušenosti evropských zástupců, kteří našli cestu k vítězství a nakonec položili pět pětek.

Výsledek mistrovství světa v ragby:

Itálie – Uruguay 38:7 (7:17)
Pětky: 7. Pani, 46. Lamaro, 52. Ioane, 56. L. Cannone, 61. Ignacio Brex – 27. trestná pětka, 37. Freitas. Konverze: Allan 5/5 – 38. Etcheverry. Trestné kopy: 70. P. Garbisi. Dropy: 40.+2 Etcheverry. Rozhodčí: Angus Gardner (Austrálie). Hráč utkání: Michele Lamaro (Itálie).